موضوع مناسب‌سازی معابر شهری نمودی از اجرای عدالت اجتماعی است

«وجیهه محمدی فلاح» مدیرکل بهزیستی استان البرز، موضوع مناسب‌سازی شهری را نمودی روشن از اجرای عدالت اجتماعی در جامعه خواند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز؛ «وجیهه محمدی فلاح» که در آئین آغاز به‌کار کارگاه آموزشی مناسب‌سازی معابر شهری در استان البرز و با حضور اساتید ژاپنی سخن می‌گفت،با بیان این مطلب افزود:موضوع عدالت از موضوعات مهم و از آرمان‌ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی می‌باشد که بنیانگذار انقلاب نیز بر ضرورت آن در جامعه اسلامی بسیار تأکید می‌کردند.

وی در خصوص اهمیت عدالت و ضرورت جاری و ساری شدن آن در جامعه بشری اظهارداشت: عدالت رکن اساسی قوانین ومقررات نظام جمهوری اسلامی و روح حاکم بر قانون اساسی است که باید به عنوان یک ارزش عالی مورد توجه بشریت قرار گیرد.

محمدی فلاح افزود: موضوع مناسب‌سازی معابر شهری نمودی از اجرای عدالت اجتماعی در شهر است. چرا که رشد و بالندگی در دنیای توسعه یافته امروز منوط به رعایت عدالت و ایجاد فرصت‌های یکسان برای اقشار مختلف جامعه می‌باشد.

وی از افراد دارای معلولیت به عنوان بخش اعظم ظرفیت‌های مستعد جامعه یاد کرد و گفت: برای مشارکت و اثربخشی این قشر توانمند و برای آشکار شدن فرصت‌های پیشرفت و موفقیت این افراد باید تلاشی مضاعف در همه زمینه‌ها داشت که از جمله آن‌ها فراهم آوردن زیرساخت‌های متناسب شهری به منظور حضور فعال این قشر در جامعه شهری است. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و برابرسازی فرصت‌های اجتماعی را از جمله وظایف و تعهدات مسئولین دانست و با تأکید بر انجام این مهم، گفت: در ابلاغ سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است، مواردی در زمینه رفاه عمومی مدّ نظر است که سازمان بهزیستی و به تبع آن اداره کل بهزیستی استان البرز به عنوان نهادی حمایتی به آن توجه ویژه دارد.

محمدی فلاح در تشریح سیاست‌های کلی تأمین اجتماعی عنوان کرد: این سیاست‌ها به منظور جامعیت دادن و انسجام‌بخشی به تلاش‌های نظام و ایجاد جهش در این زمینه ابلاغ شده است و به‌عنوان یک سند بالادستی بسیار مورد اهمیت می‌باشد و تحقق آن مستلزم تغییرات اساسی در قوانین و مقررات جاری و تلاش‌های جدّی در این عرصه است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد: از جمله این موارد رویکردی است که در آن زمینه سیاست‌های تبیین شده زمینه‌ساز ایجاد عدالت اجتماعی برای آحاد جامعه می‌شود.

محمدی فلاح گفت: این قوانین به عنوان قوانین جامع حمایت از افراد دارای معلولیت مطرح است که ما در اداره کل بهزیستی استان البرز از آن به عنوان ضمانت اجرایی برای برداشتن هر گونه مانعی از راه این قشر بهره‌ می‌بریم. 

مدیرکل بهزیستی استان البرز ضمن ارزیابی مثبت از تلاش‌های شهرداری کرج در برپایی کارگاه‌های آموزشی مناسب‌سازی معابر شهری که روندی چندساله را طی کرده است، گفت:در این مسیر نقش نماینده جایکا، نمایندگان جامعه نابینایان و جامعه معلولین استان پررنگ و اثرگذار بوده است.

گفتنی است: کارگاه آموزشی استانداردسازی معابر شهری امروز ششم تیرماه به میزبانی بهزیستی استان البرز در باشگاه میلاد شهرداری کرج با حضور کارشناسان مناسب‌سازی معابر شهری بهزیستی استان‌های کشور،کارشناسان مناسب سازی استانداری البرز،مدیران اجرایی و کارشناسان شهرداری کرج ،  معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی، مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری شهرداری کرج، اعضاء شورای اسلامی شهر، جامعه نابینایان و معلولین استان برگزار شد.

این کارگاه آموزشی تا روز هشتم تیرماه ادامه خواهد داشت.

کد خبر 59726

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد