بیش از ۱۰ درصد ارزیابی های کشور از استان تهران انجام شده است

نشست توجیهی کمیسیون پزشکی توانبخشی، نوع و شدت معلولیت منطبق با طبقه بندی بین المللی عملکرد ناتوانی و سلامت اداره کل بهزیستی استان تهران با حضور سرگروه و دبیر کمیسیون‌های پزشکی سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، یوسف رضایی معاون امور توانبخشی بهزیستی استان تهران و اعضای کمیسیون های پزشکی ادارات شهرستان های استان در این نشست، شنوای صحبت ها و مطالب توجیهی نجیبه فلاحی سرگروه و دبیر کمیسیون های پزشکی سازمان بهزیستی کشور بودند.

فلاحی با بیان اینکه یکصد و ۶۴ هزار و چهارصد و ۵۴ پرونده در استان تهران مورد بررسی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: این عدد بیش از ده درصد کل ارزیابی های صورت گرفته در کشور است که شایسته تقدیر از عوامل اجرایی کمیسیون های پزشکی در سطح استان تهران است.

دبیر کمیسیون های پزشکی بهزیستی کشور با اشاره به پایلوت بودن کمیسیون های پزشکی در استان تهران و شروع پایش آن ها از این استان، گفت: مواردی چون ارزیابی، صدور کارت معلولیت و موضوعات مبتلابه از این استان شروع شده و به نتایج خوب و قابل ارائه ای نیز در دست یافته ایم.

وی با بیان اینکه میزان شیوع معلولیت در آمارهای جهانی ۱۵ درصد و در کشور بین ۱/۸ تا ۲/۲ درصد است اذعان داشت: این عدد در استان تهران یک و دو دهم درصد است و باید برای این چالش، اندیشه ای تدبیر کرد.

این مسئول بیان داشت: عدم مراجعه افراد، عدم شناساندن سازمان، تمکن ساکنین استان و یا حتی سخت گیری های صورت گرفته در کمیسیون های پزشکی می تواند از جمله عواملی باشند که میزان شیوع معلولیت در استان را از آمار های ملی و جهانی فاصله داده است که نیازمند بازنگری در روند اجرایی کمیسیون های پزشکی در تهران و شهرستان های پیرامون آن است.

کد خبر 59274

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد