توضیحات تکمیلی بهزیستی استان تهران در خصوص نوزاد تازه پیدا شده

سرپرست بهزیستی استان تهران، توضیحاتی جدید و تکمیلی از وضعیت نوزاد تازه پیدا شده در یکی از مناطق شهر تهران داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری فارس، سمانه زمانی، درباره کودک رهاشده در خیابان با این توضیح که سازمان بهزیستی نهاد تخصصی حوزه مخاطرات اجتماعی کودکان و نوزادان است، اظهار داشت: در پی پیدا شدن یک نوزاد رها شده در محله نازی آباد شهر تهران و اطلاع رسانی به اورژانس اجتماعی بهزیستی و خط ۱۲۳ آن از طریق اورژانس ۱۱۵، بلافاصله تیم سیار حضور پیدا کرده و اقدامات اولیه به فوریت صورت پذیرفت.

زمانی افزود: نوزاد در بیمارستان حضرت امیرالمومنین(ع) بستری و ارزیابی پزشکی و اقدامات درمانی لازم از طریق تیم درمانی بیمارستان آغاز و انجام شد.

وی گفت: معاون اجتماعی بهزیستی استان به بیمارستان اعزام تا شخصاً پیگیر امور شود که بلافاصله پس از حضور در بیمارستان محل نگهداری، جلسه تخصصی با متصدیان مربوطه برگزار و تعیین تکلیف نهایی، صورت پذیرفت.

زمانی با بیان اینکه برخلاف اخبار و عکس‌نوشته های منتشر شده در فضای مجازی، در حال حاضر شرایط جسمی نوزاد کاملا تحت کنترل و مساعد است، اظهار داشت: با توجه به بستری بودن این نوزاد در محیطی اختصاصی، هیچ فردی حق ورود به آنجا و تهیه عکس و خبر نداشته ولذا عکسهای منتشر شده، غیرواقعی و خلاف واقعیت است؛ متأسفانه در این شرایط، عده ای دنبال موج سواری بر روی احساسات پاک مردم هستند که مردم نوع دوست و گرامی نباید، سخنان بیهوده این افراد مغرض و سواستفاده گر را بپذیرند و هم وطنان باید چنین رخدادها و اخباری را از مجاری معتبر و قانونی دریافت کنند.

این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: به دلیل تماس ها و مراجعات مکرر مردم نوع دوست و عزیز از اقصی نقاط کشور به منظور ابراز همدلی و همکاری و همچنین فراهم کردن فضایی آرام برای ارائه خدمات، نوزاد به یکی از بیمارستان‌های تخصصی کودکان منتقل شد تا در ادامه در یکی از سه شیرخوارگاه تحت نظارت بهزیستی در سطح استان تهران پذیرش و پس از بررسی های مددکاری و انجام مراحل قانونی برای بازپیوند به خانواده زیستی، خانواده جایگزین و یا در صورت داشتن شرایط واگذاری به خانواده های پشت نوبت در استان به فرزندخواندگی سپرده شود.

وی ادامه داد: بر خود لازم و شایسته می دانم از مدیریت بیمارستان حضرت امیر المومنین(ع)، مسئولان مربوطه و کادر درمانی  تشکر کنم.  

سرپرست بهزیستی استان تهران گفت:  از حضور و تماس های مردم عزیز که مخلصانه با موضوع فوق با بهزیستی همراهی کرده کمال قدردانی دارم.

کد خبر 57813

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد