در رسانه | اقناع‌سازی عمومی اولویت اصلی برای کاهش کودکان کار و خیابانی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: در راستای کاهش و به حداقل رساندن کودکان کار و خیابانی در سطح استان اردبیل، اقناع‌سازی افکار عمومی اولویت اصلی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رضا قاسمیان ظهر امروز در کارگروه اجتماعی و فرهنگی با محوریت حمایت از کودکان کار و خیابانی، اظهار کرد: سرنوشت کلیه افراد جامعه به‌خصوص افرادی همچون کودکان کار و خیابانی که بیش‌تر در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند، بسیار مهم است و نیازمند توجه و اقدام کارشناسی و حرفه‌ای توسط دستگاه‌های مربوطه و تشکل‌های مردم‌نهاد بوده و در این راستا برای کاهش و به حداقل رساندن این موضوع، اولویت اصلی و مهم، اقناع‌سازی افکار عمومی مردم استان اردبیل است.

وی افزود : باید تمام توان دولتی و غیردولتی به‌کار گرفته شود تا کودک کار از وضعیت نامناسب موجود رهایی یافته و یک زندگی معقول و مناسبی را تجربه کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: عدم توجه لازم به این موضوع می‌تواند در آینده یک چالش و بحران ایجاد کند که جامعه آسیب‌های بسیاری را متحمل می‌شود.

قاسمیان بیان کرد: همه اقدامات لازم باید توسط کارشناسان مجرب حوزه فوق برنامه‌ریزی و به شکل کارشناسی و حرفه‌ای اجرا شود.

وی تشریح کرد: آموزش‌وپرورش کودکان کار و خیابانی در حوزه‌های مختلف اعم از رفتارهای اجتماعی، تحصیل و شغل‌یابی در آینده که می‌تواند کودک را به یک فرد موفق در جامعه تبدیل کند، بسیار مهم است.

کد خبر 57699

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد