تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان ‌برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار/ لایحه‌ منع خشونت علیه زنان به مجلس ارسال شد

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در نشست علمی _ کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی استان‌های کشور در مشهد مقدس از تخصیص یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «محمد نصیری» معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در نشست علمی _ کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی استان‌های کشور در مشهد مقدس اصلی‌ترین مسئله‌ در بخش دفتر زنان معاونت اجتماعی بهزیستی را توانمندسازی همه‌جانبه مددجویان و خروج تدریجی آنها از چرخه‌ خدمات بهزیستی عنوان کرد و با یادآوری اینکه در سال ۱۴۰۰ با تلاش‌های صورت‌گرفته ۲ هزار زن سرپرست خانوار به توانمندی و استقلال کامل دست یافته‌اند، گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شامل فراهم کردن زمینه برای ازدواج سالم و ماندگار، اشتغال پایدار، توانمندسازی اجتماعی فرهنگی و ساماندهی اقتصادی و استقلال‌بخشی به خانواده است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشکلات بودجه‌ای در سال گذشته، تصریح کرد: با وجود همه مشکلات، با همکاری دوستان مجلس، نهادهای حاکمیتی و ریاست سازمان بهزیستی کشور توانستیم یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار فوق‌العاده برای این بخش جذب کنیم که مشکل منابع را تا حدودی حل کرد.

وی همچنین از ۳ برابر شدن اعتبارات دفتر توانمندسازی زنان بهزیستی در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به تأمین منابع، باید با تلاش بیشتر و عزم‌جدی‌تر از گذشته، با سرعت بیشتری برای استقلال‌بخشی این گروه کار کنیم.

نصیری در ادامه به بحث اورژانس اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این بخش با توجه به وضعیت استخدامی و بکارگیری کارکنان و کارشناسان این بخش و همچنین اعتبارات آن، نیازمند تغییرات اساسی هستیم که امیدواریم در سال جاری، شاهد اتفافات خوبی در این زمینه باشیم ضمن اینکه دانش و بنیه علمی کارشناسان این بخش هم باید به طور جدی تقویت شود و نیروهای روزآمد و کارآمدتری در این بخش فعال باشند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به موضوع اشتغال پایدار اعضای جامعه‌ هدف بهزیستی در حوزه اجتماعی، گفت: فرزندان زنان سرپرست خانوار جزو مظلوم‌ترین اقشار تحت پوشش هستند که باید برای توانمندسازی و اشتغال آنها گام‌های مؤثری برداشته شود که در این بخش، اقداماتی در حال انجام است، همچنین گفتگوها و رایزنی‌هایی با بنیاد برکت داشته‌ایم که انشاءا ... منجر به یک تفاهمنامه در این زمینه شود که با همکاری این عزیزان بتوانیم اشتغال فرزندان زنان سرپرست خانوار، فرزندان مراکز شبه‌خانواده و سایر گروه‌های در معرض آسیب و آسیب‌دیده را با اعتبارات مناسب و به صورت پایدار، محقق کنیم.

وی از تخصیص ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سازمان اجتماعی کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با هماهنگی‌های به عمل آمده، جذب حداکثری از این اعتبارات داشته باشیم. این در حالی است که یک هزار میلیارد از این اعتبارات نیز برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار منظور می‌شود.

نصیری در پایان به ارسال لایحه‌ منع خشونت علیه زنان به مجلس اشاره کرد و یادآور شد: امیدواریم با همکاری و مساعدت نمایندگان مجلس و همچنین تعامل فعال معاونت مجلس بهزیستی، بتوانیم به نتایج خوبی در این زمینه برسیم که حداکثر بهره‌گیری برای آرامش و تحکیم بنیان خانواده و همچنین پیشگیری از خشونت علیه زنان را داشته باشیم.

یادآوری می‌شود؛ نشست علمی تخصصی و کاربردی معاونین اجتماعی بهزیستی استان‌های کشور از ۲۷ لغایت ۲۹ اردیبهشت‌ماه در مشهد مقدس در حال برگزاری است.

کد خبر 57296

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =