در رسانه | 
مدیرکل بهزیستی اردبیل:
۱۴ هزار نفر از خدمات دفتر توانمندسازی بهزیستی اردبیل برخوردارند

اردبیل- سرپرست اداره‌ کل بهزیستی استان اردبیل گفت: ۱۴ هزار نفر در دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی استان اردبیل دارای پرونده و از خدمات متنوع برخوردار هستند.

حامد رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۱۴ هزار نفر در دفتر توانمندسازی خانواده و زنان بهزیستی استان اردبیل دارای پرونده و از خدمات متنوع برخوردار هستند، اظهار کرد: با توجه به مسائل اقتصادی موجود، حمایت مالی و غیرمالی هرچه تمام از گروه‌های همیار زنان سرپرست خانوار مورد تاکید است.

وی افزود: این تعداد برابر با پنج هزار و ۹۱ خانوار است که این زنان بیشتر به واسطه طلاق یا فوت، از کار افتادگی، زندانی شدن، متواری بودن همسر زیر پوشش بهزیستی قرار گرفتند که علاوه بر دریافت مستمری ماهانه از تمامی خدمات سازمان بهزیستی برخوردار هستند.

سرپرست اداره‌کل بهزیستی استان اردبیل بیان کرد: خانواده‌های دارای سرپرست خانوار و دارای فرزند چند قلو هم از خدمات مستمر و غیرمستمر برخوردار هستند دهک‌های ۳ تا ۷ سه قلوها و بیشتر و سه دهک پایین درآمدی علاوه بر شیر خشک رایگان هزینه‌های ماهانه هم دریافت می‌کنند.

رضایی اضافه کرد: از جمله راهکارهای توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه چهار درصد و تسهیلات خوداشتغالی، سرمایه کار، سهم بیمه کارفرمایی و خویش فرمایی است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از برنامه‌های بهزیستی استان اردبیل در ارتباط با توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ایجاد گروه‌های همیار است که در این زمینه بعد از برگزاری جلسات متعدد خودکاوی و مشاوره، افراد در یک زمینه شغلی گردهم می‌آیند و آغاز به فعالیت می‌کنند.

سرپرست اداره‌کل بهزیستی استان اردبیل تشکیل شرکت‌های تعاونی و فعالیت آن‌ها با درآمد پایدار را یکی از راه‌های برون‌رفت کشور از معضلات اقتصادی دانست و گفت: شکل‌گیری این گروه‌ها با تسهیل‌گری مددکاران انجام می‌شود و تعداد اعضای آن‌ها ۳ نفره، ۵ نفره و ۷ نفره است که بیشتر هم م تواند باشد.

رضایی با بیان اینکه اعضا در صورت نیاز مراحل آموزش فنی و حرفه‌ای را پشت سر می‌گذارند و با پرداخت کمک بلاعوض از بهزیستی فعالیت خود را شروع می‌کنند، افزود: کلاس تقویتی و کنکور، کافی شاپ، پرورش غاز و قارچ، لحاف و تشک دوزی، گیاهان دارویی، تهیه رشته پلویی و قند خردکنی می‌تواند زمینه‌های شغلی برای این گروه‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان اردبیل ۱۸ گروه همیار فعال وجود دارد، اظهار کرد: میانگین اعضای آن هفت نفر است و برای اینکه بتوانند در کنار سازمان بهزیستی از امکانات و منابع تعاون هم برخوردار باشند، بیشتر به شکل تعاونی ثبت می‌شوند.

کد خبر 56600

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد