شهریار| اقدامات دستگاه های اجرایی در مناسب سازی معابر

رئیس اداره بهزیستی شهریار اظهار داشت: ناتوانان جسمی، معلولان و جانبازان، بخشی از افراد جامعه اند که همچون سایرین نیازمنـد دسترسـی و اسـتفاده از امکانـات وخدمات عمومی هستند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری مهر، داود فهیم راد ضمن تاکید بر مناسب سازی فضای شهری ویژه معلولین  خاطر نشان کرد: به استناد ماده ۳ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت مصوب ۱۳۹۶/۱۲/۲۰مجلس شورای اسلامی با ترکیب ذکر شده به منظور نظارت و هماهنگی جهت مناسب سازی و همچنین نظارت بر اجرای ماده ۲ قانون مذکور تشکیل می شود که تصمیمات ستاد برای کلیه دستگاه‌های مشمول لازم الاجرا است.  

فهیم راد در ادامه گفت: به منظور اجرای تصمیمات ستاد در سطح استان و شهرستان، ستادهای هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استانی و شهرستانی تشکیل می‌شود. دبیرخانه ستاد در سازمان بهزیستی کشور، دبیرخانه ستاد استانی در اداره کل بهزیستی استان و دبیرخانه ستاد شهرستانی در اداره بهزیستی شهرستان مستقر می‌شود.

وی ضمن گزارش کوتاهی در خصوص مناسب سازی و مصوبه کمیته مناسب سازی شهرستان افزود: در سال ۱۴۰۰ پس از برگزاری جلسه کمیته مناسب سازی در فرمانداری شهرستان شهریار، اقداماتی در خصوص رفع موانع و دسترس پذیری در اماکن دولتی و معابر شهرستان شهریار انجام پذیرفت که از جمله مناسب سازی جزیره های بلوار نواب صفوی، مناسب سازی ورودی بانک ملت شعبه مرکزی شهریار، مناسب سازی ورودی بانک رفاه شعبه بیمارستان تامین اجتماعی، مناسب سازی بخشی از پیاده رو منتهی به اداره بهزیستی، مناسب سازی پل عابر پیاده در باغستان و پیگیری و بازدید از ساختمان های هفت  شهرداری و شورای شهر شهرستان شهریار و همچنین بازدید از فرهنگ سرا ها و بوستان و پارک های و پیاده رو های اصلی این شهر ها بود.

این  مسئول در پایان گفت: پس از انجام این بازدید ها با همراهی کارشناس فرمانداری کارشناس اداره بهزیستی و مسئول مناسب سازی هر شهرداری و علی اکبر کوچک  مشاور فرماندار شهرستان شهریار در امور معلولان مجموعه مکان های که نیازمند مناسب سازی و دسترس پذیری بودند برداشت و به صورت گزارش و تنظیم جدول جهت پیگیری در سال جاری تهیه و در دستور کار قرار گرفت.

کد خبر 56364

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد