عموما استعدادها در شرایط سخت شکوفا می‌شود

سخنگوی قوه قضائیه در گفت‌وگویی با ایتام موسسه زنجیره مهر ماندگار با اشاره به برخی افراد موفقی که در فضای محرومیت رشد پیدا کرده‌اند، گفت: تجربه نشان داده است که عموما استعدادها در شرایط سختی شکوفا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح‌الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور و سخنگوی قوه ‌قضاییه در گفت‌وگویی صمیمانه با جمعی از ایتام در موسسه زنجیره مهر ماندگار واقع در منطقه تهرانپارس، روزه خود را با آنان افطار کرد.

خدائیان با ابراز خوشحالی از حضور در جمع فرزندان خانه زنجیره مهر ماندگار، به آنان توصیه کرد که با خوب درس خواندن و تلاش و برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف، خود را برای نقش‌آفرینی موثر در آینده کشورمان آماده کنند.

وی با اشاره به برخی افراد موفقی که در فضای محرومیت رشد پیدا کرده‌اند، افزود: تجربه نشان داده است که عموما استعدادها در شرایط سختی شکوفا می‌شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با قدردانی از مسئولان و مربیان موسسه زنجیره مهر ماندگار و با یادآوری اجر و پاداش دنیوی و اخروی خدمت به ایتام و مشارکت در این امر خداپسندانه، به چند حدیث گهربار پیرامون این موضوع اشاره و از درگاه خداوند موفقیت و سلامتی همه خدمتگزاران در این حوزه را مسئلت نمود.

سخنگوی قوه قضاییه پس از گفت‌وگویی یک ساعته با ایتام، در نشستی با رئیس، معاونان و مدیران سازمان بهزیستی، مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار داد.

مسئولان سازمان بهزیستی در این نشست خواستار معاضدت حقوقی و قضایی و تعامل بیشتر دستگاه قضا در رابطه با رسیدگی به پرونده‌های حوزه بهزیستی علی الخصوص فرزندخواندگی شدند.

مدیران این سازمان همچنین همراهی دستگاه‌های اجرایی در رفع آسیب‌های اجتماعی و نظارت بر اجرای صحیح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان را به عنوان دیگر خواسته‌های خود از رئیس سازمان بازرسی کل کشور مطرح کردند.

خدائیان در این زمینه سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور تولیدی را به تشکیل کارگروهی مشترک با سازمان بهزیستی به منظور بررسی و رفع مشکلات فوق و نظارت بر اقدامات دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های مورد اشاره، مکلف کرد.

عضو شورای‌عالی قوه قضاییه با اشاره به ماموریت ویژه سازمان بازرسی در دوره تحول و تعالی مبنی بر پیشگیری از بروز تخلفات، از این موضوع به عنوان اولویتی اساسی یاد کرد و حمایت از مدیران پاکدست و سختکوش را مورد اشاره قرار داد.

رحمانیان قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور نیز در این نشست به بیان مطالبی پیرامون روند رسیدگی به پرونده‌های حوزه بهزیستی پرداخت.

در ادامه علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کل کشور ضمن تشکر از برگزاری این نشست و اقدام دکتر خدائیان برای حضور در جمع ایتام و توجه به مشکلات حوزه بهزیستی، ابراز امیدواری کرد که ثمرات این جلسه، رفاه بیشتر مددجویان تحت پوشش این سازمان را به همراه داشته باشد.

برنامه بعدی سخنگوی قوه قضاییه در این نشست، رسیدگی به درخواست‌های حقوقی و قضایی تعدادی از افراد در حوزه بهزیستی بود که وی ضمن استماع مشکلات مراجعه کنندگان، دستورات لازم را در این زمینه صادر کرد.

پس از طنین انداز شدن صدای اذان در فضای خانه زنجیره مهر ماندگار، خدائیان به همراه قائم‌مقام و سرپرست معاونت امور تولیدی، مدیرکل حوزه ریاست و بازرس کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روزه بیست و چهارمین روز از ماه مبارک رمضان را در کنار ایتام افطار کرد.

بنابراین گزارش، خانه غیردولتی زنجیره مهر ماندگار از سال ۱۳۹۴ کار خود را آغاز کرده و در حال حاضر ۲۱ نفر از فرزندان بی سرپرست در آن حضور دارند و ضمن تحصیل، مهارت‌های مختلف را می‌آموزند.

کد خبر 56161

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد