بازدید رئیس جمهور از یک واحد تولیدی ویژه افراد دارای معلولیت در قزوین

رئیس جمهور در جریان بیستمین سفر استانی از کارخانه تولید محصولات بهداشتی فیروز در شهر صنعتی البرز استان قزوین بازدید و در کنار پرسنل دارای معلولین این تولیدی روزه خود را افطار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر به استان قزوین با حضور در کارخانه تولید محصولات بهداشتی فیروز از نزدیک با مسئولان، کارگران و کارکنان این واحد تولیدی گفتگو کرد و در جریان فعالیت‌های آن قرار گرفت.

رئیس جمهور، اظهار کرد: مدیر این واحد صنعتی که در راستای بکارگیری نیروهای معلول و دارای محدودیت جسمی گام برداشته، در واقع با خداوند معامله کرده است.

وی با بیان اینکه همه انسان‌ها در معرض آزمون الهی قرار دارند و باید تلاش کنند تا از آزمون الهی سربلند خارج شوند، افزود: یک نفر با ثروت و مقام مورد آزمون قرار می‌گیرد و دیگری بدون اینها آزمون شده و گاهی ممکن است انسان با نقص عضو و محدودیت جسمی مورد آزمون قرار بگیرد اما در این میان سربلند خارج شدن از آزمون الهی بسیار مهم است.

رئیسی در پایان خطاب به کارگران این واحد تولیدی که بیشتر آنها را معلولین تشکیل می‌دهند، یادآور شد: عزم و اراده شما ستودنی است و اینکه با وجود محدودیت جسمی چیزی از کار کم نمی‌گذارید، مایه افتخار بوده و روحیه شما مثال زدنی و قابل تقدیر است.

رئیس جمهور پس از بازدید از قسمت‌های مختلف این واحد تولیدی نماز مغرب و عشا را در کنار کارگران کارخانه فیروز اقامه و روزه خود را افطار کرد.

یادآوری می‌شود، در کارخانه تولیدی محصولات بهداشتی فیروز قریب به ۱۲۰۰ نفر که ۹۳ درصد آن‌ها دارای معلولیت جسمی هستند، مشغول به کار هستند.

کد خبر 56066

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد