بازدید اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی از شیرخوارگاه شبیر

رئیس و سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با حضور در شیرخوارگاه شبیر در جنوب تهران از بخش‌های مختلف این مرکز دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، مهدی فروردین و علی رضایی را در این دیدار، امیر حسین عرب زاده معاون مشارکت‌های مردمی و امور مجلس و سعید بابایی مدیر کل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور، نورالدین فائقی سرپرست معاونت مشارکت‌های مردمی بهزیستی استان تهران و سید سعید آرام مدیر بهزیستی شهر تهران همراهی می‌کردند.

حضور تنی چند از روسای فدراسیون های ورزشی و پیشکسوتان رشته‌های مختلف به ویژه تیم‌های پرسپولیس و استقلال و همچنین قهرمانان دیگر رشته های ورزشی از نکات جالب این بازدید به شمار می‌آید.

✔️ بهزیستی بین کودکان ایرانی و افغانستانی فرق نمی گذارد
مدیرکل کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و تشکر از حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ورزشکاران و پیشکسوتان ورزشی با بیان اینکه از نگاه سازمان بهزیستی هیچ خط و فاصله میان کودکان ایرانی و اتباع وجود ندارد، خاطرنشان کرد: همه کودکانی که در ایران زندگی می کند خواه ایرانی و خواه از کشورهای دیگر به ویژه افغانستان، از همه امکانات و مواهب سازمان بهزیستی به طور برابری بهره‌مند هستند و هیچ فاصله و خط مرزی میان این افراد قائل نمی شویم و در یک کلام، بهزیستی بین کودکان ایرانی و افغانستانی فرق نمی گذارد.

سعید بابایی در ادامه با این توضیح که ورزش می‌تواند در مسیر توانمندسازی کودکان و نوجوانان نقش بسزایی را ایفا کند؛ اذعان داشت: اعتماد به نفس و هویت فراموش شده بچه های مقیم مراکز تحت نظارت و مدیریت سازمان بهزیستی به واسطه ورزش، احیا می گردد و هر چه میزان ورزش در این افراد بیشتر شود کمتر وارد چرخه مخرب آسیب های اجتماعی می شوند.

بابایی در پایان بیان داشت: پیوند کودکان و نوجوانان خانواده بهزیستی با ورزش، ورزشکاران و اماکن ورزشی مانع از انحراف در اجتماع و جامعه و میل به حضور در مکانهای پرخطر می شود که سازمان بهزیستی در مسیر اشاعه ورزش میان فرزندان خود، گام هایی را برداشته ولی در این مسیر پرمخاطره نیازمند مساعدت هایی است که حضور نمایندگانی از فراکسیون ورزش به همراه ورزشکاران و پیشکسوتان در بازدید از شیرخوارگاه آمنه بر  همین اساس، برنامه‌ریزی شده و در خدمت شما هستیم.

گفتنی است؛ حاضرین با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء، صرف افطار، بازدید از بخش های مختلف شیرخوارگاه شبیر، دیدگاه های خود را برای توسعه فعالیت های خداپسندانه و خیرخواهانه در مراکز بهزیستی به ویژه شبیر، مطرح و در خصوص موارد متعددی، قول های مساعدی نیز ارائه کردند.

کد خبر 55472

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد