سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان بروجرد استان لرستان

علی محمد قادری، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در سفر به بروجرد با خانواده شهید علی جعفری پور(دارای فرزند معلول) دیدار و ضمن بازدید از مراکز توانبخشی اعصاب و روان ابن سینا و مرکز نگهداری معلولان شهید احسان مطیعی بروجرد در جلسه شورای مدیران بهزیستی استان شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی لرستان، همزمان با سفر معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به استان لرستان و شهرستان بروجرد، اولین گام از پویش «در محضر ولی‌ نعمتان» با هدف  استفاده از ظرفیت گروه های مردمی و جهادی در خدمت‌رسانی به جامعه هدف سازمان بهزیستی در قالب برپایی نشست‌های صمیمانه و مراسم افطاری برگزار شد.

علی محمد قادری با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران برگرفته از رشادت‌ها و از خود گذشتگی خانواده شهدا است، گفت: حفظ یاد و نام شهیدان چراغ راهی برای نسل های آینده است و در این راه مهمترین وظیفه ما مسئولین در قبال شهیدان صیانت از دستاوردهای ایشان  و خدمت به خانواده های معظم و معزز آنهاست.

وی در ادامه اظهارات خود در خصوص خدمت به مددجویان و جامعه هدف، تصریح کرد: سازمان بهزیستی یک سازمان حمایتی و اورژانسی است و  این شجره طیبه بیش از چهل سال است که به طیف گسترده ای از افراد جامعه از بدو تولد تا دوران سالمندی خدمت رسانی می کند.

علی محمد قادری با بیان اینکه سازمان بهزیستی یک جامعه آماری گسترده دارد، خاطرنشان کرد، سازمان بهزیستی بالغ بر هفت میلیون نفر مخاطب و مددجو دارد و با وجود وظایف سنگین اجتماعی توانسته است به‌ خوبی از عهده وظایف خود برآمده و  این جامعه انواع خدمات را به اتصال شرکای کاری که مردم هستند دریافت می کنند.

قادری اضافه کرد: بر اساس سیاست های کلی تامین اجتماعی که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شد. موظف هستیم از ظرفیت آحاد گروه‌های مردمی و جهادی استفاده کنیم تا بتوانیم خدمات شایسته و مطلوبتر را به جامعه هدف عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه بهزیستی یک سازمان تخصصی است گفت: به طور کلی و بر اساس آمار یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند و این بخش از جامعه هدف بدلایل مختلف دچار نقص عضو شده اند. که امیدواریم در سال جدید بر اساس گشایشی که در بودجه سازمان روی داده است بتوانیم با رویکرد جهادی و تصمیمات هوشمندانه به صورت برنامه محور پیش برویم و در سایه فرصت های برابر و حقوق مساوی  برنامه‌هایی برای توانمندسازی جامعه هدف داشته باشیم.

۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش ساخته می شود

وی با اشاره به اینکه ۱۶۰ هزار واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش ساخته می شود افزود: از این تعداد ۱۲۰ هزار واحد مسکونی شهری و ۴۰ هزار واحد روستایی است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۶۰ هزار نفر از جامعه هدف بهزیستی برای دریافت مسکن ملی ثبت نام کرده اند.
قادری یادآور شد: امسال از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت که برنامه ریزی شده در صنایع متناسب با سازمان بهزیستی در زمینه اشتغال پایدار استفاده شود.
قادری یادآور شد: در تلاش هستیم برای ۱۰۰ هزار نفر از جامعه هدف سازمان بهزیستی اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

۱۹ هزار پرسنل در بهزیستی خدمت می کنند

علی محمد قادری در جلسه شورای معاونین بهزیستی لرستان که در سالن جلسات مخابرات بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: بررسی اوضاع جامعه هدف بهزیستی در دولت ویژه دیده شده و مهمترین موضوع برای معلولان مسائل اقتصادی است که باید بررسی شود.

وی تصریح کرد: موضوعات فرهنگی نیز بسیار مهم است که باید یک پوست‌اندازی در سازمان بهزیستی اتفاق بیافتد و باید کاری کنیم که حال جامعه هدف بهزیستی خوب شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: ۱۹ هزار پرسنل در بهزیستی خدمت می‌کنند تا جامعه هفت‌میلیونی در کشور حس و حال خوبی را تجربه کنند.

قادری اضافه کرد: اولین قدم در جهت مردمی شدن سازمان بهزیستی، باز کردن درهای مراکز سازمان بهزیستی به روی نیروهای جهادی و مردمی است.

وی بیان کرد: مراکز خدمات مثبت زندگی باید کمک حال مددجویان بهزیستی باشند و نیازهای جامعه هدف باید توسط مراکز مثبت زندگی شناسایی شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: ۲۵۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور وجود دارد که باید در ساختار آنان تجدیدنظر شود.

قادری عنوان کرد: متأسفانه قانون جامع معلولان خوب اجرا نمی‌شود و سازمان بهزیستی مصمم به اجرای قانون جامع است و باید بازنگری و سپس اجرایی شود و تا چند روز آینده از همکاری دستگاه‌های مختلف با سازمان بهزیستی گزارشی به ریاست جمهوری داده خواهد شد.

وی با اشاره به مناسب‌سازی، افزود: در موضوع مناسب‌سازی باید در همه شهرستان‌ها نیز جلسات مناسب‌سازی تشکیل و همه دستگاه‌ها باید همکاری کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: خلاقیت و پیگیری، خانواده بهزیستی را متحول می‌کند و با باز شدن درهای بهزیستی تحول ایجاد خواهد شد که سازمان بهزیستی باید با مردم باشد و این مسیر باعث خدمت‌رسانی بهتر می‌شود.

قادری خاطرنشان کرد: مسئولان به‌جای پشت‌میزنشینی باید وارد دانشگاه‌ها و ادارات مختلف شوند و شبکه‌ای تشکیل شود تا دغدغه جامعه هدف بهزیستی رفع شود.

وی اضافه کرد: بر اساس تجدیدنظر در آیین‌نامه‌های سازمان بهزیستی اقدامات خوبی برای در اختیار قرار دادن تجهیزات برای معلولان انجام شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: اتفاقات خوبی در بودجه بهزیستی افتاده است و مقدرات خوبی در سال ۱۴۰۱ خداوند مقدر خواهد کرد.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، بهرام ستاری معاون سیاسی و امنیتی استاندار لرستان، مدیرکل بهزیستی لرستان و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی علی محمد قادری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی را در این سفر همراهی کردند.

خبرگزاری خبر فارسی / سفر رئیس سازمانبهزیستی کشور به شهرستان بروجرد

خبر گزاری صدا و سیمای لرستان / برنامه‌های سازمان بهزیستی برای توانمندسازی جامعه معلولان

خبر گزاری ایسنا / رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۰۰ هزار اشتغال پایدار برای جامعه هدف بهزیستی ایجاد می‌شود.

خبر گزاری ایسنا / سازمان بهزیستی بالغ بر ۷ میلیون نفر مخاطب دارد

خبر گزاری ایرنا / سفر رییس سازمان بهزیستی کشور به بروجرد

خبر گزاری ایلنا / ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای مددجویان در دستور کار دولت

خبر گزاری ایسنا / رئیس سازمان بهزیستی گفت: گفت: ۱۹ هزار پرسنل در بهزیستی خدمت می‌کنند.

خارک نیوز / برای خدمات‌دهی بیشتر به جامعه هدف بهزیستی تلاش شود.

پایگاه خبری همای سعادت آنلاین / 160 هزار واحد مسکونی برای افراد تحت پوشش ساخته می شود

سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان بروجرد
سفر رئیس سازمان بهزیستی کشور به شهرستان بروجرد
کد خبر 55259

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد