حقوق و کرامت مددجویان بهزیستی خط قرمز ماست

جلسه ای با حضور وجیهه محمدی فلاح مدیر کل بهزیستی البرز، عبداله فلاح نژاد معاون توانبخشی ، ژاله کاظمی معاون مشارکت های مردمی ،نادر زیدی مدیر حراست با اعضاء انجمن صنفی مراکز غیر دولتی توانبخشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان در آغاز این جلسه که با دستور کار طرح چالشها و مسائل فراروی مراکز و همچنین بهره مندی از راهکارها و پیشنهادات این مراکز در جهت برون رفت از این مشکلات تشکیل شد وجیهه محمدی فلاح مدیرکل بهزیستی استان ضمن عرض خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان به حضار جلسه اظهار داشت: بهزیستی به عنوان تریبون مراکز نگهداری و در راستای حمایت از بخش خصوصی همکار و شرکای کاری خود 
 همواره مسائل مطروحه ایشان را به گوش مسئولین می رساند.

وجیهه محمدی فلاح با اشاره به فیلم منتشر شده از مرکز شبانه روزی بیماران روانی مزمن و ضرب و شتم یکی از مقیمان مرکز اظهار داشت: در روند تصمیم گیری در این خصوص با عنایت به تخلف صورت گرفته و بررسی پیشینه و سوابق این مرکز جایی برای چشم پوشی وجود نداشت و با توجه به دستورالعمل های موجود بررسی های کارشناسانه و در نظر گرفتن تمامی جوانب تصمیم به تعطیلی دائم این مرکز گرفته شد. 

مدیرکل بهزیستی در ادامه افزود : ورود به حوزه خدمت در بهزیستی و راه اندازی چنین مراکزی قابلیت های ویژه و صفات انسان دوستانه بسیاری می‌طلبد و ورود به این فعالیت با نگاه و ذهنیت انتفاع به دور از انصاف است.همان طور که پیشتر نیز گفته ایم مددجویان بهزیستی خط قرمز ما هستند و لازم است در خصوص ایشان حقوق عامه رعایت گردد.

وجیهه محمدی فلاح افزود:در خصوص چنین تخلفاتی هیچ گونه  اغماضی صورت نخواهد گرفت از سوی دیگر بهزیستی مراکز بخش خصوصی را جدای از پیکره خود نمی‌داند به طوری که مراکز بازوان پر توان بهزیستی هستند بنابرین تلاش مستمر بهزیستی بر افزایش توانمندی و کارآمدی و تعامل حداکثری با این مراکز است. 

محمدی فلاح در پایان اظهار داشت: تاکید بهزیستی بر حفظ اصل احترام و کرامت انسانی مددجویان ضمن نظارت مستمر و دقیق مراکز بر فعالیت کارکنانشان است.

در ادامه جلسه مراکز غیردولتی توانبخشی به طرح مشکلات و چالش های موجود در حوزه کاری خود پرداختند و بر تشکیل جلسات منظم و مستمر با معاون تخصصی توانبخشی بهزیستی به منظور ارائه راهکار به صورت موردی و مشارکت و هم افزایی در راستای مرتفع نمودن این چالش ها تأکید شد.

جلسه هم اندیشی مدیر کل بهزیستی استان با انجمن صنفی مراکز غیر دولتی توانبخشی برگزار شد

جلسه هم اندیشی مدیر کل بهزیستی استان با انجمن صنفی مراکز غیر دولتی توانبخشی برگزار شد

جلسه هم اندیشی مدیر کل بهزیستی استان با انجمن صنفی مراکز غیر دولتی توانبخشی برگزار شد

کد خبر 54972

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد