جلسه هم اندیشی جذب اعتبارات بند الف تبصره ۱۸

جلسه هم اندیشی جذب اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ با حضور زیدوند سرپرست بهزیستی استان مرکزی ، عزیز سلطانی نماینده صندوق کارآفرینی امید واسدی نماینده بنیاد برکت استان و کارشناسان ستادی دفتر اشتغال برگزار گردید .

زیدوند سرپرست بهزیستی استان مرکزی در این جلسه بیان داشت : در راستای اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه های اشتغال روستایی و عشایری به منظور افزایش و توسعه ظرفیت اشتغال و با بهره گیری از قابلیت ها وتوانایی های طرفین ، هم افزایی حداکثری از ظرفیت های قانونی ، امکانات مربوط با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و بهبود وضعیت معیشت خانوارهای ساکن روستا در مناطق محروم و بااولویت کسب وکار خرد وخانگی تفاهم نامه ای فی مابین بهزیستی ،بنیاد برکت وستاد اجرایی فرمان امام (ره ) بسته شد ..
وی افزود : اعطای تسهیلات توسط صندوق به طرح های اشتغال زایی اعم از مشاغل خانگی ، کسب وکار خانوادگی و طرح های خرد کارگاهی ، هم افزایی در اجرای برنامه های مشترک با تاکید بر برنامه های ایجاد شده و تثبیت اشتغال با اولویت رسته های کسب و کار مطالعه شده و اولویت دار ، تسهیل در ایجاد و توسعه کسب وکار در استان ، همچنین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و دارای نرخ بالاتر از میانگین بیکاری ، مشارکت در اجرای طرح های نوآورانه سازمان با استفاده از شیوه نامه های مشترک و ..موضوع ومحورهای همکاری مشترک بین بهزیستی و بنیاد است. 
این مقام مسئول اظهار داشت : تعیین اولویت های سرمایه  گزاری و تجاری در قالب الگوهای مصوب ، تامین بخشی از منابع مالی ، پایش ونظارت بر اجرای طرح ها از طریق نظارت میدانی تا رسیدن به مرحله اشتغال ، همکاری وهماهنگی جهت استفاده دستگاه از ظرفیت های موجود و نهادهای ذیربط در ارتباط با اجرای طرح ها و .. زمینه های همکاری بهزیستی در این زمینه میباشد .
محمد زیدوند زمینه های همکاری بنیاد را ارائه الگوهای مصوب طبق شیوه نامه مشترک ، بهره مندی از شبکه مجریان و تسهیل گران بنیاد در راستای اجرای تفاهم نامه ، اجرای فرایند انتخاب و معرفی متقاضیان به صندوق جهت برخورداری از تسهیلات ، پیگیری امور متقاضیان تا اجرای طرح ها ، نظارت در تمامی مراحل واگذاری اجرا و تحویل طرح های اشتغال زایی وارائه گزارش های منظم به بهزیستی و..عنوان نمود .
سرپرست بهزیستی استان مرکزی در خاتمه عنوان کرد: اعطای تسهیلات توسط صندوق به طرح های اشتغال زایی اعم از مشاغل خانگی ، کسب و کار خانوادگی و طرح های خرد کارگاهی ، اعطای تسهیلات واخذ ضمانت مطابق با دستورالعمل جاری صندوق و . از تعهدات و زمینه های مشترک همکاری  صندوق خواهد بود.

کد خبر 54932

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد