پاکدشت| ۷۰کودک مبتلا به اتیسم از بهزیستی خدمات دریافت می کنند

تاکنون ۷۰ کودک مبتلا به اختلال اتیسم در پاکدشت شناسایی شده است که از این تعداد ۱۳کودک در مرکز آموزشی حمایتی روزانه  و مابقی از طریق حمایتهای مددکاری از خدمات بهزیستی شهرستان بهرمند می شوند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، رئیس اداره بهزیستی شهرستان پاکدشت ضمن گرامیداشت روز جهانی آگاه سازی اتیسم، این عارضه عصبی را شامل اختلال در تعاملات اجتماعی و مهارت‌های زبانی و ارتباطی عنوان کرد و گفت: اتیسم اختلال پیچیده و چندوجهی رشد و شکل‌گیری سیستم عصبی‌ است. اختلالی که پردازش اطلاعات و ادراک را مختل می‌کند و بر شکل‌گیری تعامل اجتماعی، ارتباط‌گیری و رفتارهای انسانی اثر می‌گذارد.  

محمود برزگر افزود: علائم اتیسم که تا پیش از سه‌سالگی آشکار می‌شوند در سه عرصه  مناسبات اجتماعی با اطرافیان، شکل ارتباط‌ گیری و تکرار رفتارهای کلیشه‌ای و ماشینی قابل مشاهده اند.

وی با بیان اینکه سن طلایی تشخیص و آگاه سازی اتیسم در کودکان در سنین ۲ تا ۵ سالگی است گفت: در حال حاضر به حدود ۷۰ نفر از افراد دارای اختلال طیف اتیسم و خانواده های آنان دربهزیستی پرونده دارند و ۱ مرکز موجود در سطح شهرستان خدمات تخصصی آموزشی و توانبخشی ارائه می گردد.

برزگر ابراز امیدواری کرد که خانواده ها با شناخت درست از مشکلات ارتباطی کودکان و تشخیص به هنگام اختلال اتیسم بتوانند در جهت رشد و تکامل این گروه از کودکان در مراکز حمایتی و آموزشی تحت نظارت بهزیستی گام بردارند.

کد خبر 54588

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد