بازدید دبیر ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور از مناطق سیل‌زده جنوب کشور

دبیر ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور از مناطق سیل‌زده جنوب استان کرمان (رودبارجنوب، قلعه‌گنج و منوجان) بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان کرمان محمدرضا کاظم‌زاده دبیر ستاد بحران سازمان بهزیستی کشورپیش از عزیمت به جنوب استان در جلسه ستاد بحران بهزیستی استان شرکت نمود

در این نشست علیرضا وحید زاده سرپرست اداره کل بهزیستی استان با اشاره به اهمیت توجه ویژه به مناطقی که بیشتر در معرض تبعات و آسیبهای بلایای طبیعی و شرایط اقلیمی منطقه هستند گفت: برنامه ریزی در جهت پیشگیری از وقوع خسارتهای مادی و اجتماعی در مناطق آسیب پذیر و در معرض بلایای طبیعی از مهمترین اقداماتیست که باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

 وی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مددکاران بهزیستی در مناطق سیل زده اظهار داشت : حضور بموقع و تاثیرگذار مددکاران و اورژانس اجتماعی در مناطق آسیب دیده ازسیل در جنوب استان وهمراهی دستگاه های دیگر با بهزیستی از موارد مورد تقدیر و قابل توجه در سیل اخیر بوده است.

علیرضا امینایی دبیر ستاد مدیریت بحران بهزیستی استان کرمان نیز به ارائه گزارشی از خدمات صورت گرفته در وقوع سیل جنوب استان پرداخته وگفت بهزیستی از اولین ساعات وقوع سیل درمنطقه حضورداشته و به ارائه خدمات تخصصی پرداخته است.

وی میزان کمکهای بهزیستی به مناطق سیل زده را یک میلیارد ریال عنوان کرده و افزود : این محموله شامل 150 سبد حمایت غذایی،  کنسرو جات 100،  تخته پتو و... بوده است.

محمدرضا کاظم زاده سپس با همراهی تیم مدیریت بحران بهزیستی استان کرمان راهی جنوب شد و با حضور در شهرستانهای رودبار ، قلعه گنج و منوجان از نزدیک با خسارات وارد شده به منازل و دامها و... مددجویان تحت پوشش بهزیستی آشنا شد

دبیر ستاد بحران سازمان بهزیستی کشور در حاشیه این بازدید ها با بیان اینکه بیش از 9152نفردر این سه شهرستان تحت پوشش بهزیستی می باشند افزود : از این تعدا 1644 خانوار دچار خساراتی در بخشهای  کشاورزی، لوازم ضروری منزل و... شده اند و حتی سرویس‌های  بهداشتی محل سکونت آنان نیزتخریب شده است.

ویبا تقدیر از کمکهای مادی و معنوی بهزیستی استان کرمان و حضور به موقع در مددکاران بهزیستی در سیل اخیر یادآور شد: بی‌تردید برنامه‌ریزی و اقدام در قالب طرح‌های علمی و کارآمد از اصلی‌ترین برنامه‌ها و سیاست‌های بهزیستی کشور است و کمک‌های مقطعی در هر سطحی تنها به عنوان مسکن‌های موقت کاربرد دارند و باید در کنار اینگونه حمایت‌ها اقدامات اصولی و ماندگار نیز صورت گیرد که بهزیستی کرمان در هر دو بخش عملکرد خوبی داشته است.

کد خبر 50333

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد