نیازمندی‌های تردد معلولان در استان اردبیل احصا می‌شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل بر احصا نیازمندی های تردد معلولان و جانبازان و تعریف برنامه اجرایی برای این نیازها در استان تاکید کرد.

به گزارش ایرنا ، کمال الدین میرجعفریان در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان اظهار کرد: تسهیل در عبور و مرور و حضور معلولان در جامعه امری فرا دستگاهی و اخلاقی بوده و ایجاد سهولت برای این قشر باید فراتر از وظیفه دستگاهی باشد.
وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش‌های مختلف برای سهولت تردد معلولان از جمله پیاده روها،  ورودی دستگاههای اجرایی و خدمات‌رسان خواستار تدوین و اجرای اقدامات تسهیل کننده در سوار و پیاده شدن این قشر در اتوبوس‌های داخل و خارج شهری شد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل توجه به مناسب سازی مکان‌های عمومی، مجتمع های خدمات بین راهی، مساجد، مکان‌های آموزشی و درمانی را مورد تاکید قرار داد و خواستار پیگیری ویژه دستگاههای مرتبط و نظارت بهزیستی بر نحوه اجرای آن شد.
وی با اشاره به وظایف شهرداری‌ها در راستای صدور پایان کار برای ساختمان‌ها و مجتمع های مسکونی عمومی بر توجه جدی به استاندارد بودن مناسب‌سازی در بخش‌های ضروری ساختمان‌ها و مجتمع های مسکونی تاکید کرد.
میرجعفریان در ادامه با تاکید بر توجه جدی فرمانداری‌ها به دایر کردن میز خدمت ویژه معلولان و جانبازان در طبقه همکف ساختمان‌های خود، خواستار توجه جدی به ایجاد تمهیدات و مناسب سازی ساختمان برای تردد معلولان و جانبازان شد.
وی همچنین با اشاره به انتخاب شهرستان سرعین به عنوان پایلوت مناسب سازی خواستار بازرسی‌های فنی و کارشناسی از روند این اقدام در سرعین شد.
مشاور استاندار در امور معلولان نیز در این جلسه از انجام بازدیدهای کارشناسی از مناسب سازی ایستگاههای در حال اجرای راه آهن اردبیل خبر داد.
عظیم قهرمانی افزود: استانداردهای لازم در ایستگاه اول راه آهن اردبیل اعمال شده و سایر ایستگاه‌ها نیز در روند اجرا مناسب سازی های لازم را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به نبود مناسب‌سازی در خصوص استفاده معلولان از ناوگان عمومی خواستار انجام تمهیدات و تجهیز اتوبوس ها به رمپ‌های سیار برای استفاده معلولان شد.
مدیر کل بهزیستی استان نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از بررسی روند مناسب‌سازی در دستگاههای اجرایی از کسب نمره بالای میانگین از سوی ۳۶ دستگاه‌ اجرایی خبر داد.
بهزاد ستاری افزود: ۲۱ دستگاه نیز در ارزیابی مناسب‌سازی نمره پایین‌تر از متوسط کسب کرده‌اند که لازم است نسبت به ارتقای شاخص های مناسب سازی اقدام کنند.

کد خبر 49540

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد