آیین رونمایی از کتاب‌های بریل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم

به مناسبت هفته کتاب و با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از کتاب های بریل واحد نابینایان کتابخانه عمومی آیه الله خامنه‌ای قم رونمایی شد.

به مناسبت بیست و نهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، شنبه 29 آبان و به میزبانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، از کتاب های بریل واحد نابینایان کتابخانه عمومی آیه الله خامنه ای قم در سالن غدیر رونمایی شد.
در ابتدای این مراسم، سجاد عمرانی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم ضمن تشکر ویژه از بخش نابینایان کتابخانه عمومی آیه الله خامنه ای و تلاش های این بخش در تامین و تولید کتاب های بریل برای نابینایان استان قم و سراسر کشور، خواستار همکاری بیشتر با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جهت رفع موانع قانونی انتشار کتاب های صوتی ویژه نابینایان شد.
در ادامه، دکتر حامد حجتی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم گفت: پایه و اساس فعالیت های کانون پرورش فکری کتاب و کتاب خوانی برای کودکان و نوجوانان است و ایجاد انس بین کودکان و نوجوانان با کتاب را وظیفه خود می دانیم. کانون پرورش فکری همچنین در حوزه نشر کودک و نوجوانان فعالیت دیرینه دارد و در سال های اخیر هم سعی کرده ایم با تاسیس کتابخانه های فراگیر به نابینایان و معلولان خدمات ارائه کند به گونه ای که در حال حاضر تعداد قابل توجهی از آثار کانون پرورش فکری را به خط بریل تبدیل کرده ایم.
دکتر حجتی همچنین اضافه کرد: کانون پرورش فکری به جهت دارا بودن حجم قابل توجهی از کتاب در حوزه کودک و نوجوان، این آمادگی را دارد که با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی، مجوز های تولید کتاب صوتی را پیگیری و اخذ کند.
سپس دکتر منصور رضوانی، مدیر کانون نابینایان جلوه امید قم در سخنانی ابراز امیدواری کرد که با توجه به مشکل ایاب و ذهاب نابینایان، بتوانیم با همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، کتابخانه‌هایی را خاص نابینایان در مناطق مختلف داشته باشیم. 
در بخش پایانی این مراسم، از مجموعه کتاب‌های چشمه‌های بهشت، 10 قصه از امام زمان (عج)، پرسش و پاسخ دانشجویی و امام زمان (عج) با حضور مسئولان حاضر در مراسم رونمایی شد.


 

کد خبر 46786

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک