راه اندازی اولین تقاطع هوشمند برای نابینایان در قم

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت:تقاطع معصومیه به‌عنوان نخستین تقاطع برای نابینایان در حال هوشمند سازی است.

مسعود طبیبی ،معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم در جشنواره فرهنگی ورزشی روز جهانی نابینایان که در بوستان بنیادی و به همت سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم برگزار شد، با تأکید بر اهمیت و توجه به تردد جامعه معلولین و نابینایان در شهر اظهار کرد: یکی از وظایف شهرداری ایجاد عدالت در ارائه خدمات برای شهروندان است.

وی از مناسب‌سازی مسیرهای پرتردد افراد نابینا در شهر خبر داد و افزود: شهرداری قم برنامه‌های ویژه‌ای در این حوزه داشته و مناسب‌سازی پیاده‌روها، ایستگاه‌های اتوبوس و هوشمند سازی تقاطع‌ها بخشی از برنامه بوده است که تا پایان سال شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: یکی از برنامه‌های شهرداری نقش بستن علایم حرکتی به‌صورت خط بریل بر روی نرده‌های ایستگاه‌های اتوبوس بوده تا این افراد بتوانند با کمترین آسیب از این امکان استفاده کنند.

طبیبی از هوشمند سازی ۳۴ تقاطع هوشمند تا پایان سال با آلارم ویژه نابینایان خبر داد و گفت: تقاطع معصومیه به‌عنوان نخستین تقاطع در حال هوشمندسازی است و برای عبور نابینایان آلارم پخش می‌کند تا شروع چراغ سبز و پایان زمان عبور برای این افراد اطلاع‌رسانی شود.

طبیبی با تأکید بر حفظ حقوق این افراد در دریافت خدمات عمومی و حفظ امنیت در تردد ابراز کرد: هدف شهرداری قم ایجاد فضای امن در تردد افراد نابینا در شهر است  تا این افراد بتوانند با دریافت کمترین کمک در شهر به‌صورت ایمن تردد کنند.

وی در پایان ارائه خدمات ویژه در اتوبوس‌ها را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: به‌زودی برای افراد نابینا و همراه آن‌ها صندلی ویژه در پشت راننده جانمایی شده است و امیدواریم در کمترین زمان امکانات خوبی به آن‌ها ارائه دهیم.

کد خبر 45020

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک