مدیرکل بهزیستی استان البرز روز جهانی عصای سفید را تبریک گفت

دکتر اسدالله حیدری روز عصای سفید که درسال ۱۴۰۰ از سوی سازمان بهزیستی کشور به شعار "دنیای بهتر برای نابینایان - آموزش همگانی، رفع موانع مشارکت و اجرای قوانین" مزین شده است را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز : " دکتر اسدالله حیدری" مدیر کل بهزیستی استان البرز به مناسبت روز جهانی عصای سفید پیامی بدین مضمون صادر کرد :

  نور هستی در وجودت زنده است لیک ایمان در دلت تابنده است

او که آگه بر همه کردار توست در تمام زندگی او یار توست

شوق و شور زندگی در سینه است قلب تو روشن تر از آیینه است

۱۵ اکتبر مصادف با ۲۳ مهرماه هرسال از سوی سازمان یونسکو به عنوان روز جهانی نابینایان نامگذاری شده است این روز تداعی کننده روزی است که روشندلان جهان طراوت ،پویایی و نشاط را به جویبار زندگی فرا میخوانند و با ضمیر روشن خویش تپش قلب زندگی و نبض پویای طبیعت را ترجمه میکنند.

در استان البرز بیش از ۳۲۰۰ نفر از نابینایان تحت پوشش اداره کل بهزیستی میباشند که به این افراد خدماتی همچون هزینه صد در صدی دانشجویی و دانش آموزی ،اعطای وام های اشتغالزایی و خوداشتغالی، تهیه کامپیوتر مخصوص نابینایان، کمک هزینه تهیه مسکن،استفاده از کتابخانه گویای بهزیستی استان البرز و سایر خدمات درمانی و لوازم توانبخشی ، پرداخت مستمری ماهانه و کمک های موردی داده میشود.

روشندلان عزیز مانند همه شهروندان برای فعالیت اجتماعی خود نیازمند امکانات هستند ،این مسئله در کشورهای پیشرفته به عنوان یک اصل دیده میشود که در کشور ما این وضعیت نیازمند توجه بیشتری است. 

ایجاد بستری مناسب برای یادگیری ، مناسب سازی اماکن و معابر عمومی ، شکوفا کردن توانایی ها ، استقلال فرد در تحصیل ، کار و پژوهش و سرانجام مشارکت روشندلان در پیشرفت کشور اهداف بلندی هستند که برای آنان متصور هستیم.

به همین مناسبت اینجانب بر خود لازم میدانم روز جهانی عصای سفید را خدمت تمامی روشن دلان عزیز در سراسر کشور علی الخصوص استان البرز تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای همه آنان بهروزی و توفیقات واسعه الهی در ظل توجهات خاص حضرت ولی عصر (عج) مسئلت دارم.

کد خبر 44764

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک