تاثیرات مخرب کرونا بر زندگی زناشویی افراد/ زنان بیشترین تماس را با خط تلفنی ۱۴۸۰ دارند

مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناختی سازمان بهزیستی کشور، گفت: با توجه به کرونا و محدودیت‌های آن، مشکلات خانوادگی نیز همچون سایر مشکلات جزو موارد مطروحه در تماس‌های خط ۱۴۸۰ است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از برنا، «بهزاد وحیدنیا» مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناختی سازمان بهزیستی کشور درباره بیشترین تماس‌ها با خط تلفنی ۱۴۸۰ برای دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی، اظهار کرد: بیشترین تماس‌ها با خط تلفنی ۱۴۸۰ مربوط به مشکلات روانی- اجتماعی است که در بین آنها مشکلات خانواده شامل مشکلات با افراد خانواده و مشکلات مرتبط با کودک و نوجوان و مشکلات مرتبط با مشکلات خلقی زیاد است.

وی با اشاره به اینکه تماس زنان با خط تلفنی ۱۴۸۰ بیشتر است، ادامه داد: اما تماس گیرنده مرد هم زیاد داریم که تفاوت قابل توجهی بین مشکلات آنها وجود ندارد.

وحیدنیا با بیان اینکه در حال حاضر تماس‌های مردم تحت‌الشعاع کرونا قرار گرفته که این در تماس‌های مردم نیز مشهود است، گفت: بسیاری از مشکلاتی که مردم در پشت تلفن به مشاوران ۱۴۸۰ عنوان می‌کنند ناشی از پیامدهای کروناست.

مدیرکل دفتر مشاوره و روانشناختی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: پس از کرونا با توجه به محدودیت تردد و لزوم ماندن در خانه، مردم بیشتر از قبل به استفاده از مشاوره تلفنی تمایل داشتند اطلاع رسانی به مردم جهت خدمات رایگان این خط نیز به میزان قابل توجهی تماس‌ها را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه با توجه به کرونا و محدودیت‌های آن، مشکلات خانوادگی نیز همچون سایر مشکلات جزو موارد مطروحه در تماس‌های خط ۱۴۸۰ است، اضافه کرد: به هر جهت تغییر سبک زندگی روی تمام ابعاد زندگی فرد تاثیر خواهد داشت که زندگی زناشویی هم از آن جمله است.

کد خبر 44400

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =