رایزنی با وزارت بهداشت برای تزریق دز سوم واکسن کرونا به افراد مقیم در مراکز شبانه‌روزی

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از رایزنی برای تزریق دز سوم واکسن کرونا به معلولان و سالمندان مقیم در مراکز شبانه‌روزی با وزارت بهداشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از ایسنا، «محمد نفریه» معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار سالمند، افراد دارای معلولیت جسمی و معلول روانی مزمن در مراکز بهزیستی بستری هستند، گفت: حدود ۶ ماه از دریافت واکسن افراد مقیم در مراکز گذشته و اکنون بهزیستی در حال رایزنی برای واکسیناسیون دز سوم افراد مقیم در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی به ویژه سالمندان و معلولان روانی مزمن که جزو گروه‌های پرریسک محسوب می‌شوند، است.  

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه در حدود دو مرکز آلودگی دیده شده است، افزود: اگرچه میزان مرگ و میر کم است اما در دو مرکز نسبت آلودگی بالا رفته و این موضوع برای ما جای سوال داشته است؛ در این راستا با وزارت بهداشت مکاتباتی صورت گرفته تا در این زمینه اقدام کنند و اکنون این افراد کاندید شده‌اند تا دز سوم را دریافت کنند و ما اکنون در حال هماهنگی با وزارت بهداشت هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص میزان مرگ و میر افراد مقیم در مراکز بر اثر کرونا، گفت: در حال حاضر نرخ مرگ و میر در مراکز کاهش یافته است و افرادی هم که بر اثر کرونا در مراکز فوت می‌کنند یا به دلیل دستور پزشک واکسن نزده‌اند یا خانواده اجازه تزریق واکسن را نداده است؛ همچنین مرگ و میر در میان افرادی که واکسن زده‌اند به ندرت رخ داده است.

به گفته این مقام مسئول، در گذشته نسبت مرگ و میر افراد در مراکز به مرگ و میر در کل کشور، حدود ۰.۰۹ درصد بود که اکنون این رقم به ۰.۰۴ درصد کاهش یافته است.

کد خبر 44371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =