سه هزار و ۵۶۲ زن سرپرست خانوار در قزوین از خدمات مستمری بهره‌مند هستند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان قزوین گفت: در حال حاضر سه هزار و ۵۶۲ زن سرپرست خانوار تحت پوشش این سازمان از خدمات مختلف مستمری و توانبخشی بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزییستی استان قزوین پری میرزایی افزود: فوت، طلاق، از کار افتادگی، اعتیاد، زندانی و مفقودالاثر شدن سرپرست خانوار، داشتن فرزندان چند قلو و دختران خود سرپرست از مهمترین دلایل تحت پوشش قرار گرفتن این افراد در سازمان بهزیستی است.

وی اظهار داشت: طلاق با یکهزار و ۶۱۰ مورد، از کار افتادگی سرپرست با ۷۵۴ مورد؛ فوت سرپرست با ۷۱۶ مورد به ترتیب بیشترین افراد را زنان سرپرست خانوار را در قزوین به خود اختصاص داده است.

این مسوول با اشاره به میزان مستمری این افراد از ۲۵۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تصریح کرد: میزان واریزی مبالغ به حساب این افراد براساس تعداد خانوار و برخی ملاک‌های دیگر صورت می‌گیرد که نقش موثری در رفع مطالبات و دغدغه‌های جامعه هدف ایفا می‌کند.

میرزایی اضافه کرد: این نهاد در نیمه نخست امسال به منظور کمک به تأمین معیشت خانواده‌های دارای فرزند چندقلو ۱۵۱ خانوار را تحت پوشش خدمات خود قرار داد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی قزوین تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل جامع حمایت‌های مالی و اجتماعی سازمان بهزیستی برای تأمین معیشت خانواده‌های دارای چند قلو و مادران شیرده این کودکان پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام به منظور کاهش مشکلات ناشی از تولد همزمان چند فرزند در یک خانواده، کمک به تسهیل روند رشد و تربیت متعادل کودکان چند قلو و تأمین بخشی از هزینه‌های مالی آنها است.

میرزایی در مورد بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار تصریح کرد: پرداخت بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانواربه یکهزار و ۲۹ زن سرپرست خانوار که شامل ۹۶۷ نفر بیمه اجتماعی شهری و ۳۶۰ نفر بیمه روستایی و عشایر هستند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵ گروه همیار زنان سرپرست خانوار در استان یادآور شد: گروه‌های همیار در زمینه‌های خیاطی، تولید و بسته بندی مواد غذایی، خدمات نظافتی، دامداری، تولید سرویس آشپزخانه، سفالگری، تولید فرش و قالیچه فعالیت می‌کنند.

کد خبر 44218

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک