مراسم اهدای ۲۳ دستگاه اکسیژن ساز به مراکز بهزیستی برگزار شد

در رسانه های استان کرمان- یزدان کرمان - مراسم توزیع ۲۳ دستگاه اکسیژن‌ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان بهزیستی استان کرمان طی مراسمی با حضورتنی چند از مسئولان استان برگزار شد.

 در ابتدای این مراسم دکترعباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: از یکهزار دستگاه اکسیژن ساز اهدایی صندوق جمعیت سازمان ملل به مراکز سالمندان سراسر ایران، ۲۳ دستگاه به مراکز این استان اهدا شد.
وی افزود: این تعداد دستگاه بین ۶ مرکز سالمند بهزیستی استان کرمان و مراکز شبانه روزی که افراد بالای ۶۰ سال در آنها حضور دارند ، توزیع می‌ شود.
عباس صادق زاده با اشاره به اینکه در جریان وقوع کرونا مجبور بودیم برخی مراکز را در قرنطیه قرار دهیم بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۹۶ مرکز شبانه روزی تحت نظارت بهزیستی استان کرمان در حوزه توانبخشی با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۵۰۰ نفر قرنطینه شدند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه برای نگهداری، مراقبت و درمان در شرایط ویژه برای افراد با ریسک بالا باید یک عده همت و تلاش کنند تا کارها بخوبی انجام شود گفت: از بین این جمعیت قرنطینه شده فوتی های ناشی از ویروس کرونا کمتر از پنج نفر هستند که یک رکورد در کشور است و این رکورد قطعا با تلاس مضاعف همکاران ما بدست آمده
صادق زاده با اشاره به اینکه در کنار این ایثار و همت همکاران در مراکز بهزیستی، خیران هم در کنار مراکز و سازمان های حمایتی بودند بیان داشت: در دوران شیوع ویروس کرونا مراقبت های ویژه از ۴۰۰ سالمند دارای ریسک بالا در ۶ مرکز سالمند زیرپوشش بهزیستی در استان کرمان انجام گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه با همکاری وزارت بهداشت برای جمعیت هدف بهزیستی هر ۲ دوز واکسیناسیون کرونا انجام شده است بیان داشت: همچنین در حوزه مددجویان بخش توانبخشی یکهزار و ۵۰۰ دوز واکسن کرونا به مقیمان بالای ۱۸ سال در مراکز شبانه روزی سالمندان، معلولان ذهنی و بیماران روانی استان کرمان تزریق شده است وهم اکنون همه افرادی که مقیم مراکز ما بوده اند و همچنین پرسنل این مراکز دو دوز واکسن را دریافت کرده اند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمان خاطرنشان کرد: قبل از ویروس کرونا نیز پنج هزار و ۲۵۰ دوز واکسن آنفلوآنزا به افراد واجد شرایط در مراکز تزریق شده است.
دکتر محمدصادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت گفت: اداره کل بهزیستی استان در همه شرایط ؛ کاری خیلی دشوار و سخت، مفید و نتیجه بخش برعهده دارد و کسانی که در این عرصه زحمت می کشند، جز ایثار کاری انجام نمی دهند.
محمد صادق بصیری با اشاره به اینکه اولویت کشور مبارزه با کووید ۱۹ است که همه باید با آن مقابله کنند و همه سیستم حاکمیتی کشور نیز بسیج شدند تا با این ویروس منحوس مبارزه کنند گفت : تلاش بهزیستی در نگهداری و مراقبت از افرادی که مقیم مراکز شبانه روزی میباشند بسیار ستودنیست و رکورد ثبت کمترین فوتی ناشی از بیماری کوئید ۱۹ درمراکز موید این ادعاست.
وی با قدردانی از همه کسانی که در این خط مبارزه بودند افزود: واکسیناسیون با همه محدودیت‌های ما در سطح جهانی در کشور انجام گرفته است و در استان کرمان نیز واکسیناسیون مردم جلوتر از استانهای دیگر در حال انجام می باشد.
بصیری همچنین از توجه بهزیستی به سالمندان و تلاش در جهت تهیه دستگاه های مورد نیاز مراکز تقدیر کرد.
در پایان این مراسم دستگاه های مذکور به مدیران مراکز حاضر در نشست اهدا گردید.

کد خبر 43481

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک