کرج | استقبال از مهر با جشنواره نقاشی بهزیستی در حاشیه‌ کرج

مدیر بهزیستی کرج گفت: در راستای استقبال از مهر جشنواره نقاشی بهزیستی در یکی از مناطق حاشیه‌ای کرج برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان البرز و به نقل از خبرنگار مهر، «علیرضا فتاح‌پور» ظهر دوشنبه در اختتامیه جشنواره نقاشی با موضوع محله دوست داشتنی من در حصار که در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید انجام شد با اشاره به اینکه مناطق حاشیه شهرها با مشکلات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی متعددی مواجه هستند، اظهار کرد: به دلیل نبود زیرساخت‌ها و امکانات فرهنگی و اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای و جزیره‌ای عمل کردن مراکز و سازمان‌ها شاهد موفقیت چشمگیری در حوزه پیشگیری در مناطق حاشیه‌ای نبوده‌ایم.

وی ادامه داد: با اتخاذ سیاست‌های جدید در سازمان بهزیستی و استمدادجویی از مراکز مثبت زندگی در این مناطق امید است در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد رفع شدن این مشکلات در مناطق حاشیه نشین باشیم.

مدیر بهزیستی کرج سرمایه اجتماعی را مهم‌ترین هدف نمادین این جشنواره بیان کرد و گفت: تقویت سرمایه اجتماعی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی بسیاری از مسائل اجتماعی مانند خودکشی کاهش می‌دهد.

وی اظهار کرد: زنان و دختران آسیب دیده، زنان بد سرپرست و بی سرپرست و زنان سرپرست خانواده در اولویت اصلی طرح کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

فتاح‌پور با اشاره به اینکه با هدف توانمندسازی زنان در مناطق حاشیه‌نشین و آسیب خیز حصار کرج کلاس‌های آموزشی گلیم‌بافی، آموزش خیاطی، سبدبافی، بافتنی، قلاب‌بافی توسط مرکز مثبت زندگی مستقر در این منطقه انجام شده است، افزود: در همین راستا با هدف افزایش مهارت افزایی و کاهش اعتیاد زنان طرح توانمند سازی ویژه زنان در مناطق حاشیه شهر انجام می‌شود.

وی ارائه خدمت به مردم را وظیفه همه مسئولان ادارات دانست و گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند همکاری و تعامل همه ادارات ذیربط است که در نیل به این هدف دفتر مرکز مثبت زندگی ۷۵۵۴ واقع در خط چهار حصار به خوبی عمل نموده و با تعامل مثبت و سازنده با مراکز تسهیل‌گری و خیرین و معتمدین محلی و پایگاه‌های بسیج موفقیت قابل ملاحظه‌ای را در بحث آموزش پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در شرایط سخت کرونا داشته است.

کد خبر 43339

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک