طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال ایجرودی آغاز شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود از اجرای همزمان طرح غربالگری بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال شهرستان ایجرود در سطح دو شهر و ۷۷ روستا خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان ایجرود، رضا نوروزی با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز اجرای طرح غربالگری بینایی در سطح شهرستان دو هزار و ۱۰۰ نفراز کودکان ۳ تا ۶ سال این شهرستان  مورد معاینه قرار خواهند گرفت.

وی با اعلام اینکه طرح غربالگری بینایی به وسیله دستگاه  بینایی سنجی و  E چارت با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح شهرستان اجرا می شود، یادآور شد: پایگاه دائمی غربالگری بینایی بصورت متمرکز در محل مرکز مثبت زندگی کد ۷۴۱۳ در طول سال آماده ارائه خدمات به کودکان ۳ تا ۶ سال است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر در شهرستان ایجرود دو مرکز مثبت زندگی فعال است، بیان کرد:  ۹۷۹ پرونده مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی  به این مراکز واگذار شده است.

نوروزی بااشاره به اینکه تنبلی چشم به عنوان یک ضعف بینایی یا از دست دادن بینایی در یک چشم  می باشد و در نتیجۀ عدم درمان در مراحل اولیه رشد اتفاق می افتد افزود: در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ نفر از افراد کم بینا و نابینا تحت پوشش بهزیستی شهرستان هستند و از خدمات بهزیستی شامل درمان، تحصیل، ازدواج، لوازم کمک توانبخشی از قبیل  تامین عصای سفید، تلفن گویا و ...بهره مند هستند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایجرود خاطرنشان کرد: یک معاینه بینایی همه جانبه می تواند وجود آمبلیوپی را تعیین کند. آمبلیوپی هرچه زودتر تشخیص داده شود، احتمال بهبود کامل بیشتر است. به همین دلیل مهم است که کودک در شش ماهگی، سه سالگی و سپس به طور منظم از لحاظ بینایی معاینه شود.

کد خبر 43016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک