کارگاه آموزشی پیشگیری از خودکشی در بهزیستی مازندران برگزار شد

به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی کارگاه آموزشی برای کارکنان اورژانس اجتماعی ، مراکز آسیب دیدگان و مربیان مراکز شبه خانواده با حضور وحید حسین زاده معاون اجتماعی بهزیستی مازندران برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ؛ وحید حسین زاده ، معاون اجتماعی بهزیستی مازندران با بیان اینکه در عصر حاضر شاهد تغییرات و تحولات اساسی در حوزه اجتماعی هستیم ، گفت : این تغییرات سبب آسیب‌ و فشارهایی بر افراد جامعه می شود و این فشارها زمینه را برای بروز اختلالات مختلف روانی واجتماعی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه خودکشی یکی از معضلات مهم در بهداشت روانی است ، افزود : خودکشی علاوه بر مشکلات فردی می تواند تبعات روانشناختی و اجتماعی نیز در جامعه داشته باشد بنابراین کارشناسان اورژانس اجتماعی و مربیان مراکز نگهداری به هرگونه نشانه وتغییرات رفتاری مراجعین و باورهای مرتبط با خودکشی و اظهارات  کلامی توجه کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی مازندران نقش مددکاران و روانشناسان در مداخلات واقدامات پیشگیری از خودکشی را بسیار مهم و کلیدی دانست و ادامه داد : آموزش مهمترین ابزارتوانمندسازی کارکنان است که باید تبدیل به مهارت حل مساله ، توانمندسازی و فرایند خدمات بهینه به افراد در معرض رفتار خود آسیب رسان شود و این خدمات باید به موقع ، به شیوه های درست  و با توجه نیاز ارائه گردد.

کد خبر 42852

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک