شهر تهران| ارائه اسامی معلولان بسترگرا برای انجام واکسیناسیون در منزل

مدیر بهزیستی شهر تهران درباره نحوه واکسیناسیون معلولان بسترگرا گفت: اسامی بیش از ۲۰۰۰ نفر از معلولان بسترگرایی که نمی‌توانند از منزل خارج شوند به وزارت بهداشت ارائه و قرار است تدابیری برای واکسیناسیون این افراد در منزل آنها اندیشیده شود. در حال حاضر این لیست اعلام شده اما فعلا مشخص نیست تزریق چه زمانی صورت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از خبرگزاری ایسنا، سید سعید آرام با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون مددجویان شهر تهران اظهار کرد: ۱۵۰۲ نفر از معلولان و سالمندان در مراکز شبانه‌روزی نگهداری شهر تهران مقیم هستند و ۸۱۷ نفر از پرسنل بهزیستی نیز در این مراکز مشغول به کار هستند که از میان مددجویان مقیم در مراکز، فقط ۱۱۷ نفر به دلیل عدم رضایت خانواده یا مشکلات مددجویان یا واجد شرایط ندانستن توسط پزشک، واکسن دریافت نکرده‌اند.

وی افزود: همچنین ۱۳۶۷ نفر از مددجویان مقیم در مراکز و ۸۰۳ نفر از پرسنل این مراکز دز دوم را دریافت کرده‌اند که علت کاهش میزان تزریق دز دوم میان افراد، به دلیل ترخیص برخی از مددجویان یا فوت، تعداد محدودی به دلیل عمل قلب باز یا عدم رضایت خانواده یا تعدادی نیز به دلیل نظر پزشک، دز دوم واکسن را دریافت نکرده‌اند.  

مدیر بهزیستی شهر تهران در ادامه با اشاره به وضعیت واکسیناسیون معلولان شدید و خیلی شدیدی که در خانه نگهداری می‌شوند، خاطرنشان کرد: پس از توافق سازمان بهزیستی با وزارت بهداشت مبنی بر اینکه معلولان شدید یا خیلی شدید با کارت معلولیت‌شان بتوانند واکسن دریافت کنند، اکنون با مراجعه مستقیم به مراکز تزریق این کار در حال انجام است. تعدادی از مددجویان واکسن را دریافت می‌کنند اما به دلیل اینکه این کار خارج از سازمان انجام می‌شود آماری در این رابطه در دست نیست.

آرام همچنین درباره نحوه واکسیناسیون معلولان بسترگرا توضیح داد و افزود: اسامی بیش از ۲۰۰۰ نفر از معلولان بسترگرایی که نمی‌توانند از منزل خارج شوند به وزارت بهداشت به صورت لیست ارائه و قرار است تدابیری برای واکسیناسیون این افراد در منزل آنها اندیشیده شود. در حال حاضر این لیست اعلام شده اما هنوز مشخص نیست تزریق واکسن برای این افراد چه زمانی صورت می‌گیرد.

به گفته وی، بعد از مشخص شدن این موضوع، با خانواده‌ها و مددجویان تماس گرفته می‌شود تا آمادگی لازم را برای دریافت واکسن داشته باشند و تیمی به منزل آنها مراجعه می‌کند.

کد خبر 42377

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

خدمات الکترونیک پرکاربرد