برگزاری وبینار آموزشی تحلیل وضعیت اجتماع محلی ویژه همیاران و اعضای پایگاههای سلامت اجتماعی

کارگاه آموزشی تحلیل وضعیت اجتماع محلی با هدف عملیاتی کردن پروژه های همیاران و عینی کردن آُسیب ها،نیاز سنجی دقیق محلات، بیان ظرفیتهای تسهیلگران و شناخت دارایی و منابع انسانی محله برای تعداد ۳۴ از همیاران و اعضای پایگاههای سلامت اجتماعی استان انجام گرفت.

در ابتدا طی فراخوان عمومی جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی گیلان در خصوص شرکت همیاران علاقمند به انجام تحلیل وضعیت در محلات و اجرای پروژه های محلی در تاریخ ۲۱ تیر لغایت ۳۱ تیر ۱۴۰۰ ، تعداد۴۱ نفر اعلام آمادگی کردند که پس از مصاحبه اولیه توسط تیم تسهیلگران میانی استان و مدرسین کارگاه (جناب آقای محمد رضا اسدی ، سیده فاطمه زوار موسوی و حمیرا قدرتی ) تعداد۳۴ نفر از همیاران انتخاب شدند .

در ادامه ، اولین جلسه کارگاه به صورت آنلاین برگزارگردید که در افتتاحیه کارگاه، سرکار خانم پور تقی ؛ کارشناس مسئول پیشگیری از آسیب های اجتماعی ضمن خوش آمد گویی به شرکت کنندگان در رابطه با اهداف و ضرورت برگزاری این دوره صحبت کردند و سیاست سازمان بهزیستی کشور در خصوص فعالیت همیاران در راستای انجام پروه های محلی را تشریح نمودند. در این کارگاه ۳۲ ساعته که ۱۶ ساعت به صورت انلاین و ۱۶ ساعت به صورت افلاین بوده موضوعات پیشینه و رهیافت مشارکتی ، نردبان مشارکت، چالش های مشارکت و نیازو دارایی ها ، کارت نویسی مشکلات،باردهی ماتریس الویت بندی،تمرین نقشه اجتماعی درخت مشکلات و شناسایی تحلیل ذی نفعان و ساختار گزارش شناخت و تحلیل وضعیت ارائه و بیان شد . همزمان علاوه بر آموزش در پلت فرم اسکای روم ، ۶ گروه واتساپی کوچکتر نیز برای فعالیتها ساخته شده  بود.تسهیلگران دوره نیز در این گروه های کوچک عضویت داشتندد تا بتوانند فرایند انجام تمرین ها را دنبال کرده و در صورت نیاز راهنمایی های لازم را ارائه کنند.

آخرین جلسه کارگاه در روز پنج شنبه ۱۴ مرداد  راس ساعت ۱۲ ظهربه اتمام رسید.در اختتامیه کارگاه سرکار خانم پور تقی اظهار داشتند حداکثر مهلت زمانی اجرای تحلیل وضعیت در محله توسط همیاران تا ۱۵ شهریور می باشد .  تحلیل وضعیت انجام شده توسط همیاران در کمیته استانی همیاران مورد بررسی قرار می گیرد و پس از تایید انجام نیازسنجی ، همیاران  می توانند پروژه های مداخله ای خود مبتنی بر نیازسنجی  راتدوین نمایند که پس از تایید نهایی در نیمه دوم سالجاری اجرایی می گردد.

کد خبر 41347

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک