فعال شدن نوبت‌دهی واکسن کرونا برای افراد دارای معلولیت با درجه شدید و خیلی شدید

از همین لحظه در سامانه salamat.gov.ir امکان ثبت‌نام و دریافتن آنی نوبت تزریق واکسن تمامی معلولان سراسر کشور با درجه شدید و خیلی شدید که کد ملی آنها از سوی سازمان بهزیستی به مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ارسال شده فراهم شده است. محل، روز و ساعت دریافت واکسن توسط خود افراد انتخاب می‌شود و نیازی به انتظار برای دریافت نوبت نیست.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از آغاز ثبت نام برای واکسیناسیون ۵۱۷ هزار نفر از افراد دارای معلولیت که با تشخیص و معرفی سازمان بهزیستی با درجه معلولیت شدید و خیلی شدید معرفی شده اند و در منازل ساکن هستند، از امروز خبر داد.

دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور با اعلام این خبر گفت: طبق هماهنگی های انجام شده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پس از انجام دو نوبت واکسیناسیون برای افراد دارای معلولیت و سالمندان مقیم در بیش از یک هزار مرکز نگهداری شبانه روزی در سراسر کشور، برای افراد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید که در خانواده‌ها نگهداری می شوند، این امکان فراهم شده است که واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی افزود: ۵۱۷هزار فرد دارای معلولیت شدید و خیلی شدید بالای ۱۸ سال، ساکن در منازل از امروز می توانند با مراجعه به وبسایت salamat.gov.ir برای دریافت واکسن خود ثبت نام کنند.

همچنین سازمان بهزیستی نیز با اطلاع رسانی در قالب پیامک، این عزیزان را که در شرایط پرخطر ابتلا به کرونا قرار دارند، راهنمایی خواهد کرد.

کد خبر 41253

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک