فراخوان دعوت به همکاری مراکز غیر دولتی و سازمان های مردم نهاد و مراکز مثبت زندگی شهرستان شمیرانات اعلام شد

فراخوان دعوت به همکاری مراکز غیردولتی و سازمان های مردم نهاد و مراکز مثبت زندگی برای فعالیت در طرح آموزش بلوغ و نوجوانی در سطح شهرستان شمیرانات اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، سازمان بهزیستی به منظور تحکیم و تعالی جایگاه خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ضرورت ارائه خدمات آموزشی به آحاد مردم در دوران کووید 19، در راستای عملیاتی شدن برنامه آموزش بلوغ و نوجوانی، آموزش  را به دو شیوه حضوری و مجازی  اجرا  و در سطح شهرستان شمیرانات  در این خصوص دعوت به همکاری می نماید.
شرایط عمومی:
1- مراکز و دفاتر غیر دولتی و مؤسسات و پایگاههای سلامت اجتماعی  متقاضی باید دارای پروانه فعالیت و تاسیس(روزنامه رسمی، اساسنامه) معتبر از سازمان بهزیستی استان تهران باشند.
2- مؤسسات متقاضی می بایست در اساسنامه آنها ارائه آموزش های مرتبط (در زمینه آموزش بلوغ و نوجوانی – تربیت جنسی) درج شده باشد.
 شرایط اختصاصی:
1- مراکز و مؤسسات متقاضی و مجری  باید دارای مدارک تحصیلی معتبر و مرتبط  باشند.
2 – مراکز و موسسات مجری برنامه های فوق الذکر می بایست گواهی و مدرک دوره اموزشی مرتبط را داشته باشند.
2-مؤسسات  و مراکز با سابقه همکاری رضایت بخش  با شهرستان تابع خود در  الویت انتخاب دارند.
فعالیت های مورد انتظار در طرح آموزشی فوق
آموزش به دو صورت حضوری و غیر حضوری اجرا می گردد:
آموزش  حضوری:

دوره آموزشی حضوری با رعایت پروتکل های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که در جهت پیشگیری از بیماری کووید 19  و با رعایت فاصله گذاری فیزیکی حداقل یک  متر با مدت زمان آموزشی هر جلسه حداکثر 2 ساعت به شرح ذیل برگزار گردد:
منطقه سفید با حداکثر 60% استاندارد آموزشی شرکت کنندگان ( به عبارتی 18 نفر )
منطقه زرد با حداکثر 40% استاندارد آموزشی شرکت کنندگان ( به عبارتی 12 نفر )
منطقه قرمز تا تغییر و ضعیت دوره اموزش حضوری برگزار نگردد.
نکته 1_ منظور از استاندارد اموزشی این است که حداکثر شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی حداکثر 30 نفر می باشد .
نکته 2- برای تامین میزان ساعات آموزشی ( یک دوره 4 یا 16 ساعت آموزشی ) صرفا روزانه یک جلسه 2 ساعت برگزار گردد(در شرایط حضوری)
نکته 3- مراکز مجری موظف است تجهیزات،ملزومات مورد نیاز یک پایگاه از قبیل میز و صندلی، وایت برد، نوشت افزار، کامپیوتر، دوربین عکاسی یا فیلمبرداری، ویدئو پروژکتور و ... را فراهم نماید.
نکته 4- ثبت اطلاعات شرکت کنندگان در فرمهای اماری مرتبط و اطلاعات آموزش گیرندگان در سامانه آمار مشاوره در صورت اعلام استان
آموزش های غیر حضوری
دوره آموزشی غیر حضوری به صورت انلاین و یا افلاین از قبیل:
*تشکیل گروههای آموزشی مجازی غیر حضوری و یا وبگاه های دولتی در کمیته سلامت استان و ارائه مطالب آموزشی با حضور آموزشگران حوزه بلوغ و نوجوانی .
*مکاتبه با دانشگاهها ، مدارس و مراکز آموزشی  و....جهت آموزش مجازی بلوغ و نوجوانی.
* استفاده از ظرفیت آموزش صدا و سیما
* برگزاری دوره های آموزشی به صورت اسکای روم(که امکان برگزاری بصورت وبینار ، اموزش آنلاین و جلسات وب کنفرانس را فراهم می کند) و سایر فضاها و نرم افزار ها
* و سایر روشهای آموزش غیر حضوری
*آگاه سازی و جریان سازی اجتماعی(از قبیل تولید پادکست ، موشن گرافی ، اینو گرافیک و کلیپ آموزشی) در حوزه آموزش  بلوغ و نوجوانی و  ارسال مستندات به معاونت پیشگیری شهرستان .
شرایط همکاری مراکز همکار
مراکز داوطلب لازم است مدارک خود را به معاونت پیشگیری شهرستان شمیرانات  ارائه نمایند. بررسی و اظهارنظر درباره این طرح نامه ها بر عهده اداره بهزیستی  شهرستان است. نظارت بر حسن انجام کار توسط کارشناس مسئول  شهرستان می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88201721 تماس حاصل فرمایید.
واجدین شرایط از تاریخ بارگذاری فراخوان در سایت به مدت 10 روز کاری فرصت دارند تا مدارک خود را تحویل واحد پیشگیری  شهرستان شمیرانات  نمایند.

کد خبر 40923

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک