فیروزکوه| مانا طرحی اجتماع محور و خاص نوجوانان

کارشناس طرح مانا در اداره بهزیستی شهرستان فیروزکوه گفت: طرح مانا یک طرح اجتماع محور و خاص  نوجوانان است که در سراسر کشور برگزار می شود.

ماندگار در خصوص این طرح تصریح کرد: طرح مانا که در سراسر ایران برگزار می شود، فیروزکوه هم از این امر مستثنی نیست.

وی در ادامه افزود: نوجوان ۱۸-۱۵ سال را با فراخوان اینجا جمع می کنیم و گروه های ۶-۵ نفره از هر یک تشکیل می شود که این گروه ها اجتماعی از بچه هایی هستند که با یکسری مشکلات حاضر می شوند.

ماندگار همچنین خاطرنشان کرد: در ۱۳ جلسه ای که این طرح برگزار می شود یکسری آموزش های اجتماع محور ارائه می شود؛ به این شکل که بچه ها مهارت میان فردی، مهارت اجتماعی را می آموزند و این که چطور مسائل خود را متوجه شوند که در چه مسئله ای مشکل دارند و این که چطور آن مشکل را حل کنند.

کارشناس طرح مانا اذعان داشت: در این کارگاه ها با توجه به ابزارهای مختلف اعم از کاغذ دیواری، روزنامه دیواری و غیره این آموزش ها را انجام می دهیم و بچه ها با مشارکت یکدیگر مسائل خود را بررسی می کنند و با راهنما و مدرس راهنمایی می شوند و در نهایت به حل مسئله می رسند.

وی تأکید کرد: در پایان ۱۳ جلسه بچه ها به جایی می رسند که متوجه می شوند مسئله چیست و باید چطور آن را حل کنند؛ اگر جایی نیاز باشد مسئولی یا مدیری حضور یابد، از مسئول مربوطه دعوت می کنیم که برای حل مشکل بچه ها اقدام نمایند.

ماندگار همچنین اشاره داشت: این طرح به صورت مستمر همه ساله با استقبال مردم اجرا می شود و مختص هفته بهزیستی نیست؛ در شهرستان فیروزکوه دو بار این طرح اجرا شده است.

کد خبر 40727

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک