۵۰ طرح اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

۵۰ طرح اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان ظهر امروز ۵۰ طرح اشتغالزایی در استان سیستان و بلوچستان به بهره داری رسید .

دکتر عزیز اله جهان تیغ مدیر کل بهزیستی استان در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت : اشتغال پایدار مهمترین مساله توانمندسازی خانواده هاست و به عنوان یکی از ماموریت های اصلی این اداره کل محسوب می شود . 

مدیر کل بهزیستی سیستان و بلوچستان ضمن اعلام شعار بهزیستی استان در سال جاری به عنوان ایجاد شغل پایدار برای هر خانواده تحت پوشش اظهار داشت : ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی به معنای حذف از چرخه حمایتی نیست ، هدف از ایجاد شغل رسیدن به توانمندی اقتصادی قابل قبول برای خانوارهای تحت حمایت می باشد و مددکاران باید تا رسیدن به این مرحله حمایت های مرسوم به ویژه در راستای تداوم اشتغال را انجام دهند . 

وی ضمن تاکید بر نگاه ویژه به مشاغل بومی منطقه و توسعه بازاریابی الکترونیک ادامه داد : ارتباط موثر با سایر نهادها و ارگانهایی که توانایی همراهی در مساله تولید شغل می تواند به تجمیع پتانسیل های موجود کمک بسزایی کند .

دکتر عزیز اله جهان تیغ بیان کرد : پذیرش فقر از سوی مددجویان تحت پوشش مساله مهم و عامل بازدارنده فرهنگ اشتغال می باشد ، متاسفانه شاهد آن هستیم که مددجویان سقف رفاه خود را محدود به امدادهای ماهیانه دولتی کرده اند و پذیرفته اند که هیچ سرنوشتی جز زندگی در فقر برایشان محتمل نمی باشد ، مددکاران مراکز مثبت زندگی بعنوان نیروهای صف خدمات بهزیستی در تغییر این نگرش باید نقش فعالی را ایفا نمایند و بسترهای مناسب ایجاد شغل را از طریق فرهنگ سازی و ارائه طرح های مناسب فراهم کنند .

این مقام مسئول افزود : خوشبختانه در سال گذشته و جاری رشد چشمگیری در ایجاد اشتغال ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی داشتیم که امروز با همت کارگروه اشتغال در سراسر استان تعداد ۵۰ طرح اشتغال با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید که موجب شد ۱۱۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این اداره کل دارای شغلی پایدار شوند . 

مدیرکل بهزیستی استان سیستان و بلوچستان ضمن ابراز خرسندی از رشد چشمگیر آمار مشارکت خیرین در استان خاطر نشان کرد : در تلاشیم تا پایان سال جاری کلیه مسکن های نیمه تمام مددجویان را با همراهی خیرین را به بهره برداری برسانیم .

کد خبر 40631

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک