نشست خبری مدیرکل بهزیستی گیلان با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی

صبح روز بیست و هشتم تیرماه مدیرکل بهزیستی گیلان در جمع خبرنگاران گفت: سه هزار و ٧٠٠ واحد مسکونی از سال ٨٨ تاکنون به مددجویان بهزیستی تحویل داده شده است.

دکتر حسین نحوی نژاد به مناسبت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران در رشت افزود: بر اساس اقدامات و برنامه ها امیدواریم تا پایان امسال  ۶۰۰ واحد مسکونی دیگر نیز به مددجویان فاقد مسکن واگذار شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۱۵ خانوار دارای دو معلول و بالاتر تحت پوشش بهزیستی گیلان فاقد مسکن هستند، اضافه کرد: تا پایان امسال همه این خانواده صاحب مسکن می شوند.

وی در ادامه با تشریح اقدامات بهزیستی برای اشتغالزایی مددجویان خاطر نشان کرد: سال گذشته در مجموع با پرداخت تسهیلات و حق بیمه سهم کارفرما برای افزون بر ٢ هزار نفر اشتغال ایجاد شده که امیدواریم امسال نیز همین میزان اشتغال ایجاد شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۴۰ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی در این استان مستمری دریافت می کنند، بیان داشت: ١٠ هزار نفر نیز پشت نوبت دریافت مستمری هستند که تا پایان امسال بخش زیادی از این تعداد بر اساس اولویت مستمری دریافت خواهند کرد ضمن اینکه از سال ۹۷ تاکنون میزان پرداخت مستمری ها ٣٠٠ درصد افزایش یافته است.

وی آمار معلولیت ها در زمینه های مختلف تحت پوشش بهزیستی گیلان را ۴۴ هزار نفر عنوان و اضافه کرد: ١٧ هزار خانوار آسیب دیده از جمله زنان سرپرست خانوار، زنان و دختران آسیب دیده به صورت " موقت و دایم" تحت حمایت و پوشش بهزیستی هستند.

دکتر نحوی نژاد با اشاره به ارایه خدمات به معلولان در مراکز نگهداری اظهار داشت: نزدیک به سه هزار نفر در ۴۱ مرکز شبانه روزی نگهداری می شوند و حدود یک هزار نفر نیز در ۵۷ مرکز روزانه تحت آموزش و توانبخشی هستند. 

مدیرکل بهزیستی گیلان انجام  غربالگری بینایی کودکان ٣ تا ۶ سال و شنوایی نوزادان را از جمله دیگر کارهای بهزیستی عنوان و یادآوری کرد: پارسال ۵۵ هزار کودک و حدود ١٩ هزار نوزاد در استان تحت غربالگری بینایی و شنوایی قرار گرفتند.

٢٢ تا ٢٨ تیرماه هفته بهزیستی است و شعار امسال این هفته نیز بهزیستی در گام دوم انقلاب ، هوشمندسازی محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده نام گرفته است. 

براساس آخرین آمار افزون بر ۶۰ هزار خانوار در گیلان به طور مستقیم از خدمات بهزیستی بهره می گیرند.

کد خبر 40518

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک