در رسانه | جذب اعتبار ۳۸ میلیاردی برای اشتغال معلولان هرمزگان/خانواده‌های دارای دو یا چند معلول فاقد مسکن به بهزیستی مراجعه کنند

همتی از جذب اعتبار ۳۸ میلیاردی برای اشتغال معلولان استان خبر داد و گفت: تمام خانواده های دارای دو یا چند معلول در استان خانه دار شدند، اگر خانواده ای جا مانده است به اداره کل بهزیستی مراجعه کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فریدون همتی استاندار هرمزگان در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های مددجویان بهزیستی بندرعباس با بیان اینکه این نمایشگاه ابتدا قرار بود به صورت استانی برگزار شود اما به دلیل شرایط کرونا به صورت شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع یک هزارنفری جامعه مددجویان بهزیستی فعال در حوزه صنایع دستی، آثار ۱۰نفر از مددجویان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته است.

وی افزود: لازم است دستگاه های اجرایی و مردم هرمزگان برای حمایت از هنرمندان و فعالان این حوزه نسبت به خریداری آثار آن ها اقدام کنند.

استاندار هرمزگان همچنین ضمن قدردانی از اداره کل بهزیستی و شبکه توسعه اجتماعی بانک رسالت در خصوص تخصیص تسهیلات ارزان قیمت برای حمایت از کسب و کارهای کوچک و فعالان صنایع دستی، اضافه کرد:  در سال گذشته ۳۸میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال معلولان استان جذب شد.

همتی با اشاره به تخصیص منابع مالی ملی و استانی برای تأمین مسکن معلولان استان، گفت: تمام خانواده‌هایی که دو یا چند فرزند معلول دارند دارای مسکن هستند و یا منازل آنان در حال ساخت است؛ اگر در این میان خانواده ای وجود دارد که بدون مسکن است می تواند به اداره کل بهزیستی استان مراجعه کند.

وی افزود: تلاش داریم به تدریج به سمتی حرکت کنیم که مسکن خانواده های دارای یک معلول را تأمین کنیم و از این نظر منابع خوبی در استان داریم که با تلاش و برنامه‌ریزی به دنبال تحقق این گام مثبت برای جامعه معلولان استان هستیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به ضرورت حمایت از توانمندی های مددجویان و جامعه معلولان، عنوان کرد: با کشف استعدادهای کم نظیر این قشر که بخشی از آن در این نمایشگاه به صورت عینی قابل مشاهده است و همچنین حمایت‌ از این استعدادها، می توان زمینه خودکفایی، اشتغال و ایجاد درآمد پایدار را برای افراد معلول و مددجو فراهم کرد.

کد خبر 40459

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک