پاکدشت| بازدید مسئولین شهرستان از مرکز شبه خانواده آرامش اتابکان بمناسبت دهه کرامت

نماینده مردم شهرستان پاکدشت، فرماندار  بهمراه رئیس اداره بهزیستی پاکدشت از مرکز شبه خانواده آرامش اتابکان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، رئیس بهزیستی شهرستان پاکدشت در حاشیه این بازدید گفت: ۹۱ کودک از سن ۳ سال تا ۱۸ سال بی سرپرست و بدسرپرست در ۴ خانه کودکان بی سرپرست و بدسرپرست نگهداری  می شوند.

 محمود برزگر افزود: سازمان بهزیستی کشور فرزندان فاقد سرپرست یا سرپرست غیرموثر را از سن صفر سالی تا ۱۸ سالگی و در برخی موارد تا سن ازدواج و پس از ازدواج را در قالب خانه های نگهداری کودکان و نوجوانان صفر تا ۳ سال، سه تا ۶ سال، شش تا ۱۲ و از دوازده تا ۱۸ سالگی را تحت حمایت و نگهداری دارد افزودند : بهزیستی پاکدشت  با تحت نظارت داشتن ۴ خانه کودکان و نوجوانان که تحت حمایت و سرپرستی موسسات خیریه می باشند تعداد ۹۱ فرزند را تحت حمایت و نگهداری دارد که از این تعداد ۱۳ فرزند ۳ تا ۶ سال، ۲۰ فرزند دختر و ۷۱ فرزند پسر نگهداری  می شوند.

برزگر افزود: کودکان دختر و پسر سه تا شش سال با یکدیگر در یک مرکز زندگی می‌کنند، اما کودکان شش تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۸ ساله دختر و پسر به صورت تفکیک شده در خانه‌های کودکان و نوجوانان زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه فرزندان مقیم این مراکز درکنار توجه به تحصیل مهارت‌های زندگی را نیز می‌آموزند، گفت: در این خانه فرزندان ما بسیاری از مهارت‌های زندگی را از طریق مربیان به صورت تئوری و عملی می‌آموزند و برای آینده آماده می‌شوند.

گفتنی است؛ در پایان توسط  نماینده مردم شهرستان و فرماندار از دختران موفق مرکز شبانه روزی امور اجتماعی و کارکنان دختر منتخب با لوح سپاس تقدیر شد ...

کد خبر 38242

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک