اولویت پرداخت حقوق و یارانه اقشار مستمری‌بگیر در کمیسیون برنامه و بودجه

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از اولویت پرداخت یارانه‌ها و پرداخت حقوق به اقشار مستمری بگیر، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «محمدرضا میرتاج‌الدینی» نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان این مطلب، گفت: بررسی میزان تحقق درآمدهای مربوط به هدفمندسازی یارانه‌ها برای رسیدگی به وضعیت اقشار محروم و مستضعف در جلسه کمیسیون بررسی شد.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، افزود: طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه، درآمدهای پیش‌بینی شده برای ۲ ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰ به طور کامل کسب نشد. البته در سال‌های گذشته هم شرایط به همین منوال بوده و در ماه‌های بعد جبران می‌شود.

میرتاج الدینی با اشاره به درآمدهای بودجه از محل فروش منابع نفتی، گفت: حدود یک و نیم میلیارد دلار درآمد سال گذشته کشور از فروش منابع نفتی بوده و بانک مرکزی براساس سیاست‌های خود ارز را به تدریج در بازار تزریق کرده است تا پس از تبدیل به ریال،  منابع حاصله را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها منتقل کند.

نایب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، ادامه داد: در این نشست مقرر شد سازمان هدفمندی یارانه‌ها و سازمان برنامه و بودجه تا زمان حصول منابع کامل، اولویت‌بندی لازم را انجام دهند و پرداخت حقوق اقشار مستمری‌بگیر، بهزیستی، کمیته امداد و اعتبار کالاهای اساسی و گندم را به طور کامل پرداخت شود.

وی، خاطرنشان کرد: در این نشست «سید حمید پورمحمدی» معاون اقتصادی سازمان برنامه و بودجه و «امیدحاجتی» رییس سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای بررسی گزارش عملکرد منابع و مصارف سال ۱۳۹۹ هدفمندسازی یارانه‌ها حضور داشتند.

کد خبر 36862

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک