اعلام لیست مراکز بیماران اعصاب و روان تهران به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران برای واکسیناسیون

معاون توانبخشی بهزیستی شهر تهران، گفت: لیست مراکز و مددجویان شبانه‌روزی بیماران اعصاب و روان و معلولان ذهنی برای تهیه و تزریق واکسن کرونا در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی به نقل از ایرنا، «الهه شجاعی» معاون توانبخشی بهزیستی شهر تهران با بیان این مطلب، گفت: واکسیناسیون مراکز بیماران اعصاب و روان پس از اتمام دور دوم واکسیناسیون مراکز سالمندان آغاز خواهد شد.

وی، افزود: همچنین مراکز شبانه‌روزی معلولان ذهنی و لیست مددجویان و پرسنل این مراکز نیز در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران قرار گرفته است تا پس از اتمام دور دوم واکسیناسیون مراکز شبانه‌روزی بیماران اعصاب_روان  آغاز شود.

به گفته وی، ۳ مرکز شبانه‌روزی برای این بیماران در تهران با ظرفیت موجود ۲۷۵ مددجو و پرسنل وجود دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برنامه واکسیناسیون مددجویان در مراکز نگهداری شبانه‌روزی و خانواده‌ها طبق برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: سازمان بهزیستی نقش هماهنگ کننده برنامه‌ریزی‌های وزارتی را ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: تاکنون بخشنامه‌ای برای واکسیناسیون مددجویان مقیم خانواده ابلاغ نشده و واکسینه کردن این افراد طبق برنامه عمومی واکسیناسیون با ثبت نام در سامانه مربوطه صورت خواهد گرفت از این رو در صورت ابلاغ هر گونه تصمیم برای مشارکت سازمان بهزیستی در واکسیناسیون افراد تحت پوشش مقیم خانواده، اطلاع رسانی لازم می شود.

شجاعی با اشاره به اینکه مراکز سالمندان دور اول واکسیناسیون را دریافت کردند، گفت: یکهزار و ۱۲۶ نفر شامل ۷۳۹ سالمند و ۳۸۷ پرسنل شاغل در این مراکز واکسینه شدند و دور دوم واکسیناسیون با حضور نمایندگان مراکز بهداشت از بیستم اردیبهشت ماه شروع شده است ضمن اینکه تعدادی از سالمندانی به دلیل نارضایت خانواده های آنها واکسینه نشدند.

وی، اضافه کرد: از زمان شیوع کرونا تا کنون همچنان ممنوعیت ملاقات های حضوری خانواده ها با توانخواهان مقیم مرکز، لغو مرخصی ها و بازگشت مقطعی مددجویان به خانواده ها، آماده سازی اتاق یا بخش قرنطینه برای جداسازی مددجویان مشکوک یا مبتلا به بیماری، بررسی روزانه وضعیت سلامتی و کنترل دمای بدن مددجویان و پرسنل، هماهنگی با مراکز بهداشت مناطق برای انجام تست پی سی آر برای افراد دارای علامت، بازدید مستمر آنلاین  در صورت نیاز بازدید حضوری از مراکز به منظور بررسی چگونگی رعایت ضوابط بهداشتی و الزام تمامی پرسنل به ویژه مراقبین به رعایت نکات بهداشتی در حال انجام است.

یادآوری می‌شود، در شهر تهران ۲۷ مرکز نگهداری شبانه‌روزی سالمندان با ظرفیت فعلی  ۹۷۸ سالمند وجود دارد که دور دوم واکسیناسیون در این مراکز در حال انجام است.

کد خبر 36856

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک