مراکز مثبت زندگی، بازوان اجرایی ادارات بهزیستی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی در نخستین جلسه شورای مدیریتی بهزیستی استان در سال جاری مراکز مثبت زندگی را بازوان اجرایی ادارات بهزیستی دانست.

دکتر فرگل صحاف در این جلسه که با حضور اعضای شورای مدیریتی استان برگزار شد؛ با خاطر نشان کردن افتتاح ۱۶۲ مرکز مثبت زندگی در سطح استان، بهزیستی را یکی از اداراتی برشمرد که بیشترین میزان واگذاری خدمات به بخش غیر دولتی در راستای کوچک سازی دولت را داشته است که این امر نقش مهمی در گسترش ارائه خدمات الکترونیک ایفا کرده است.

وی اهمیت آموزش را در ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات در مراکز مذکور چشمگیر دانست و ابراز داشت: تعامل سازنده با مسئولین مراکز مثبت زندگی نقش موثری در روابط مطلوب بین مراکز و ادارات و در نهایت سطح کیفی زندگی مددجویان خواهد داشت.

توانمندی پایدار مددجویان با تسهیلات اشتغال زایی

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در ادامه جلسه تسهیلات اشتغال زایی را عامل مهمی در توانمندی مددجویان و حل معضلات آنان عنوان کرد.

دکترفرگل صحاف با اشاره به جذب ۱۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در سال گذشته ابراز داشت؛ در این زمینه ارتباط سازنده با صنعتگران استان نیز می تواند موثر واقع شود.

وی مشکل مسکن را از سایر مشکلات اقشار تحت پوشش این اداره کل دانست و ابراز داشت:در راستای تامین مسکن جامعه هدف ۵۸۲ واحد مسکونی در سال ۹۹ به مددجویان واگذار شد که در این راستا ۱۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض به این امر اختصاص داده شد.

صحاف با اشاره به عنایت ویژه ی خیران به جامعه هدف بهزیستی از جذب ۱۱۲۵ میلیارد ریال مشارکت های مردمی در سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: این خدمات در قالب پویشهای مختلف از جمله ایران همدل، پازل همدلی و... به صورت کمکهای نقدی، غیرنقدی و خدماتی جمع آوری شده است.

اهداء تبلت به ۹۰ درصد از کودکان امداد بگیر

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از اهداء تبلت به ۹۰ درصد از کودکان امداد بگیر تحت پوشش بهزیستی استان خبر داد.

دکتر صحاف همچنین راه اندازی سامانه ی  فرزندخواندگی را از فعالیت های مهم بهزیستی دانست و دایورت شدن خطوط ۱۲۳ به مراکز استان و دو زبانه شدن مراکز پاسخگویی مذکور را از اهم فعالیت های امور اجتماعی بر شمرد.

تدوین سند بومی پیشگیری از خشونت استان، راه اندازی اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی معتادان در استان ، اولین مرکز ماده ۱۶ زنان استان و سامانه تصمیم از سایر فعالیت هایی بود که صحاف به آن اشاره کرد.

رتبه های برتر استانی و کشوری ثمره ی تلاش  نظام مند 

مدیرکل بهزیستی استان کسب رتبه ی برتر در جشنواره ی شهید رجایی و مقام اول جشنواره ی مهدویت را حاصل برنامه ریزی و تلاش نظام مند کلیه ی همکاران دانست.

 فرگل صحاف با اشاره به کسب رتبه ی عالی بهزیستی آذربایجان شرقی در ۱۱ حوزه در سطح کشور ابراز داشت : در سایه تلاش مضاعف همکاران، با وجود دورکاری در ایام کرونا  برای نخستین بار بهزیستی استان موفق به کسب رتبه ی برتر در هر دو بعد شاخص های عمومی و اختصاصی شد.

وی شتاب بهزیستی به سوی عملی نمودن دولت الکترونیک را چشمگیر توصیف کرد و ابراز داشت : ۱۸ سامانه ی کشوری و ۲۰ سرویس نرم افزار استانی در این راستا راه اندازی شده است و جهت توسعه عملکرد کارکنان شاهد رشد ۱۰۰ درصدی دوره های آموزشی کارکنان در سال گذشته  نسبت به سال ۹۸  بودیم.

واکسیناسیون مقیمان کلیه مراکز توانبخشی استان 

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی از واکسیناسیون  کووید۱۹ کلیه مقیمان مراکز توانبخشی استان خبر داد.

دکتر صحاف با اشاره به بازدیدهای منظم آنلاین از مراکز زیر نظر این اداره کل و ثبت کلیه اقدامات در سامانه، خرید وسایل و تجهیزات توانبخشی  به ارزش ۵۴ میلیارد ریال را خاطر نشان کرد .

وی همچنین  نوسازی ناوگان حمل و نقل این اداره کل را از سایر اقدامات عنوان کرده و ابراز داشت : در این راستا ۴ دستگاه خودروی جدید در سال گذشته خریداری شده و به ناوگان مذکور افزوده شد.

پرهیز از اقدامات غیراخلاقی در تبلیغات انتخاباتی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی انتخابات را نماد مردم سالاری دینی در کشور و مشارکت در انتخابات را مهم خواند و از مجموعه مدیران و کارکنان خواست از هرگونه اقدامات غیراخلاقی در تبلیغات انتخاباتی پرهیز و در زمان اداری نیز از فعالیت های تبلیغی، بر له یا علیه کاندیداها خودداری کنند.

دکتر صحاف با تاکید بر لزوم رعایت عدالت بین کلیه همکاران، لزوم شناسایی نخبگان تحت پوشش و پرورش استعدادهای آنان را خاطر نشان کرده و گفت : تقویت عقاید دینی و ترویج  فرهنگ غنی اسلامی_ ایرانی در  بین فرزندان بهزیستی و سالمندان از اهم فعالیت هایی است که همواره باید مد نظر قرار گیرد .

وی  در ادامه با اشاره به کاهش ارجاع شکایات مردمی، بر  لزوم  گسترش نظارت و بازدید از مراکز زیر نظر اداره کل تاکید کرد.

کد خبر 36725

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک