آگهی فراخوان دعوت به همکاری در راستای اجرای فعالیت طرح تصمیم  «طرح کنترل و کاهش طلاق

به اطلاع می رساند بهزیستی شهر تهران در راستای برون سپاری فعالیت و ارائه خدمات خود، در نظر دارد اجرای فعالیت طرح تصمیم  «طرح کنترل و کاهش طلاق» را در قالب فراخوان عمومی به بخش خصوصی اعم از مراکز مشاوره واگذار نماید.

شایسته است علاقمندان مدارک و درخواست خود را حداکثر تا یک هفته پس از تاریخ ابلاغ فراخوان به آدرس تهران- خ انقلاب- روبروی پل روشندلان – جنب دانشکده توانبخشی دانشگاه شهید بهشتی – بهزیستی شهر تهران – دفتر مشاوره معاونت پیشگیری شهر تهران تحویل نمایند.

هدف کلی: کنترل و کاهش طلاق از طریق ارائه خدمات مشاوره تخصصی و مددکاری به زوجین متقاضی طلاق که دادگاه خانواده مراجعه نموده اند.

هدف جزئی: 

مداخله در تعارضات و اختلافات خانوادگی: به مجموعه تدابیر، فعالیت ها و خدماتی اطلاق می گردد که به منظور رفع اختلافات زوجین متقاضی طلاق، در راستای حفظ و انسجام خانواده و با در نظر گرفتن اقدامات مناسب برای چگونگی سرپرستی و بهره مندی فرزندان از والدین در صورت جدائی انجام می پذیرد.

الف ـ ارائه خدمات ارزیابی چندبعدی تشخیصی، مشاوره روان شناختی در قالب مشاوره فردی، مشاوره خانواده، مشاوره زوج و ارجاع به خدمات تخصصی دیگر مانند حقوقی، روانپزشکی و سایر خدمات حرفه ای در صورت نیاز مراجع و اعلام نظر نهایی تیم تخصصی مرکز به دادگاه.

ب ـ ارائه خدمات آموزشـی مربوطه شـامل مهارت های بین فردی، حل مسـاله، فرزند پروری و ... به زوجین منطبق با نظر نهایی روان شناس مربوط

گروه هدف: 

متقاضیان طلاق که از سوی دادگستری به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی معرفی و ارجاع می گردند.

تیم های تخصصی مورد نیاز:

تیم تخصصی مشاوره طلاق: منظور از تیم تخصصی، کارکنان تخصصی مراکز مشاوره شامل روان شناس، مشاور، مددکار، روانپزشک و مشاور حقوقی می باشد
که بایستی همزمان به صورت تیمی به ارائه خدمات بپردازند. لازم به ذکر است که حضور روانپزشک و مشاور حقوقی در مرکز الزامی نیست و می توان به صورت ارجاع به بیرون از مرکز از خدمات ایشان بهره گرفت.

تیم ارزیابی (غربالگری) : منظور تیمی است متشکل از یک روان شناس و مددکار اجتماعی که در مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی غیردولتی مستقر هستند و اقدامات مربوط به ارزیابی روانی اجتماعی متقاضیان طلاق را انجام می دهند

شرایط متقاضیان:

داشتن مجوز مرکز مشاوره تخصصی خانواده و یا مرکز مشاوره عمومی از بهزیستی شهر تهران

حداقل ۵ سال سابقه فعالیت حرفه ای 

داشتن حسن سابقه و عدم دریافت تذکر یا اخطار 

شایان ذکر است مراکزی که قبلا در طرح فعالیت داشته اند در صورت عدم دریافت تذکر یا اخطار و یا شکایت مثبته می توانند به فعالیت خود در طرح ادامه دهند.

کد خبر 36345

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

دسترسی سریع به خدمات الکترونیک