بازدید رییس دادگستری و دادستان شهرستان راوراز مراکز نگهداری فرزندان شبه خانواده

به گزارش یزدان کرمان خدمات متنوع بهزیستی بدون همراهی وهمکاری خیرین وتشکلهای مردم نهاد به سرانجام نمیرسد


 
به گزارش یزدان کرمان در آستانه سال جدید دو خانه کودک و نوجوان دختران و پسران شهرستان راور با حضور محمدرضا سنجری رییس دادگستری ، ابوالفضل فرحبخش دادستان ، احمد بقایی عضو و نماینده شورای شهر و صدیقه شبستری رییس بهزیستی مورد بازدید قرار گرفت .
صدیقه شبستری رییس بهزیستی راور طی این بازدید با ارائه توضیحاتی بهزیستی را تنها نهاد رسمی تخصصی متولی امور اجتماعی از جمله حمایت از کودکان ونوجوانان بیسرپرست وبد سرپرست عنوان کرد وافزود : علی رغم اینکه دولت وحاکمیت در تمامی کشورها مسئول حمایت ونگهداری از اینگونه کودکان هستند اما درهیچ کشوری این مهم بدون همراهی وهمکاری مسئولانه وپر رنگ خیرین وتشکلهای مردم نهاد به سرانجام نمیرسد و خیرین همواره بازوان پرتوان وموثر بهزیستی در این زمینه بوده وهستند که وجود و حضور و تلاش این دو مرکز در شهرستان راور از نمونه های بارز این همراهی وهمکاری ارزشمند میباشد.
محمدرضا سنجری رییس دادگستری راور نیز طی این بازدید با تقدیر از تلاشهای بهزیستی وهمراهی ارزشمند خیرین با اشاره به اهمیت مسائل روانشناختی و مذهبی کودکان گفت : کار کردن روی مهارت ها و توانمندی های روانی و مذهبی فرزندان باعث می شود تا آمادگی های لازم را جهت گذراندن بحران های زندگی در بزرگسالی کسب کنند.
وی با اشاره به لزوم آموزش های علمی و عملی به فرزندان مقیم مراکز گفت : با استفاده از کارشناسان مجرب روانشناسی و کارشناسان مجرب مسائل مذهبی ونیز کارشناسان متخصص مهارتهای زندگی در مراکز می توان چشم انداز خوبی را برای آینده این فرزندان در نظر گرفت.
ابوالفضل فرحبخش دادستان راور نیز ضمن تشکر و قدردانی از بهزیستی و کادر مراکز تحت نظارت بر لزوم همکاری مجدانه همه متولیان در ساماندهی مسائل اجتماعی تاکید نموده وبرای همکاری با بهزیستی ومراکز تحت نظارت آن در زمینه موارد مرتبط اعلام آمادگی نمود.
شایان ذکر است ماشاالله کاربخش خیر ومدیر مسئول این دو مرکز ، به تشریح خدمات وروند ارائه خدمت به فرزندان مقیمن این مراکز پرداخت.

کد خبر 35945

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک