تسهیل‌گری بهزیستی در راستای اشتغال جامعه هدف

معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان گفت: بهزیستی متولی اشتغال نیست ولی برای جامعه هدف خود در این رابطه تسهیل‌گری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان به نقل از ایسنا نعمت ملکی در رابطه با اشتغال مددجویان بهزیستی، اظهار کرد: بهزیستی متولی اشتغال نیست ولی در رابطه با اشتغال جامعه هدف خود تسهیل‌گری می‌کند و سالانه بودجه‌ای برای اشتغال مددجویان تحت پوشش به بهزیستی استان زنجان اختصاص می‌یابد که از طریق بانک‌های عامل استانی و با معرفی ادارات بهزیستی شهرستان‌ها به مددجویان پرداخت می‌شود.

وی افزود: مددجویانی که در راستای انجام کارهای خدماتی، صنعتی، خیاطی، کشاورزی، دامپروری، صنایع‌دستی و ... به صورت خوداشتغالی اقدام می‌کنند به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات خود معرفی شده و تسهیلات را دریافت می‌کنند.

این مسئول در رابطه با حمایت بهزیستی، تصریح کرد: کارفرمایانی که مددجویان بهزیستی را استخدام کنند بهزیستی به مدت پنج سال از طرف کارفرما بیمه مددجویان را پرداخت می‌کند. همچنین با توجه به قانون حمایت از حقوق معلولان، کمک‌هزینه ارتقای کارآیی افراد دارای معلولیت برای کارفرمایانی که افراد دارای معلولیت را در مراکز خود جذب کنند، پرداخت می‌شود.

ملکی ادامه داد: شاغل بودن منجر به درآمدزایی و استقلال اقتصادی می‌شود و این امر علاوه بر تقویت عزت‌نفس، افزایش اعتماد به نفس افراد را به دنبال دارد و از طرفی کسی که به استقلال مالی برسد، می‌تواند در جامعه نیز ابراز وجود کرده و در کشور و جامعه خود حضوری با موفقیت داشته‌ باشد و به دیگران وابسته نباشد.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره‌کل بهزیستی استان زنجان خاطرنشان کرد: جامعه هدف بهزیستی نیز برای شروع کار و اشتغال علاوه بر حمایت، نیاز به یک اراده قوی دارند که این مورد نیز به کمک مددکاران بهزیستی در آن‌ها تقویت می‌شود تا وارد بازار کار شوند.

کد خبر 34429

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک