آغاز واکسیناسیون سالمندان و افراد دارای معلولیت در مراکز بهزیستی استان کرمان

به گزارش یزدان کرمان مرحله اول واکسیناسیون کوئید ۱۹ سالمندان مقیم در مراکز شبانه‌روزی استان کرمان و مراقبین فعال در این مراکز با حضور کارشناسان مسئول بهزیستی، مرکز بهداشت و اورژانس ۱۱۵ در سرا های سالمندان کرمان آغاز شد.


به گزارش یزدان کرمان عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه سالمندان و مراقبین مراکز شبانه‌روزی بر اساس مطالعات یکی از گروه‌های پرخطر در مقابل ویروس کرونا بوده اند گفت: انجام واکسیناسیون این قشر از جامعه هدف بهزیستی علاوه بر پیشگیری از شیوع این ویروس وحفظ سلامت آنان کرامت انسانی این افراد را هم به خوبی مد نظر داشته است چرا که انتشار اخبار گوناگون مبنی بر آسیب پذیر بودن این قشر اثرات روانی بر آنان داشته که این اقدام در ایجاد آرامش در میان آنان تاثیر به سزایی داشته است.
وی افزود : در مرحله اول این واکسیناسیون ۳۶۲ نفر از سالمندان استان کرمان شامل ۲۸۲ نفر در کرمان و ۸۰نفر در شهرستان بم واکسینه خواهند شد.
صادق زاده اذعان داشت : از صبح امروز تا کنون سالمندان و پرسنل فعال یک مرکز در کرمان به تعداد۶۵ نفر بدون هیچگونه مشکل و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی واکسینه شدند و هم اکنون نیز واکسیناسیون مرکز دوم با جمعیت تقریبی ۷۰ نفر آغاز شده است که این روند تا تکمیل واکسیناسیون افراد مشمول ادامه خواهد داشت

کد خبر 34100

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک