جمع‌آوری ۱۰ هزار معتاد متجاهر در نوروز/ توزیع بیش از ۳ میلیون ماسک در پاتوق‌ها و مراکز کاهش آسیب

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از جمع‌آوری حدود ۱۰ هزار معتاد متجاهر در ایام نوروز خبر داد و گفت: از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ تاکنون بیش از ۳ میلیون ماسک به مراکز کاهش آسیب، مراکز ماده ۱۶ و پاتوق‌ها توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل به نقل از ایسنا، «فرید براتی سده» مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور ضمن تشریح اقدامات سازمان بهزیستی درخصوص نحوه ارائه خدمات مراکز کاهش آسیب از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ تاکنون بیان کرد: در ۲ ماه پایانی سال ۹۹ و همچنین ایام نوروز، در مراکز کاهش آسیب، مراکز ماده ۱۶ و پاتوق‌هایی که معتادین پرخطر حضور دارند بیش از ۳ میلیون ماسک، بیش از ۳۰ تن مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و بیش از ۵۵۰ هزار جفت دستکش توزیع شد.      

به گفته براتی سده این اقلام از محل کمک‌های دفاتر سازمان‌ ملل متحد تامین شده است.

وی در ادامه درخصوص طرح‌ دستگیری معتادان متجاهر گفت: در استان‌های مختلف طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر اجرا و در مجموع در سراسر کشور حدود ۱۰ هزار معتاد متجاهر جمع‌آوری شده است.

مدیرکل توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از میزان ابتلای معتادان متجاهر به ویروس کرونا ارائه شده است، اظهار کرد: متاسفانه در یکی از مراکز یکی از استانها تعدادی از افراد به کرونا مبتلا شدند، اما خوشبختانه این موضوع به طور کامل کنترل شده و هیچگونه فوتی گزارش نشده است.

کد خبر 34078

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =