خدمات به ۳۵۰ بیمار مبتلا به اتیسم در چهارمحال و بختیاری+ فیلم

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری از ارائه خدمات به ۳۵۰ بیمار مبتلا به اوتیسم در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز چهارمحال و بختیاری، نرگس عسگری گفت: اوتیسم عارضه عصبی پیچیده‌ای است که شامل اختلال در تعاملات اجتماعی، مهارت‌های زبانی و مهارت‌های ارتباطی می‌شود، این معلولیت رشدی معمولا در سه سال اول زندگی به طور کامل قابل تشخیص است و این سه سال اول، دوره طلایی قلمداد می‌شود و چنانچه در این دوره مربیان و والدین کودک این عارضه را شناسایی کنند و در صورت درمان و رسیدگی می‌توان کودک را به مدرسه فرستاد ومهارت‌های زیادی را به او آموخت.
وی افزود: با توجه به اینکه اتیسم و عوارض آن هنوز هم در برخی نقاط جهان کمتر شناخته شده و از طرفی اختلالی رو به رشد است، آگاهی‌بخشی در مورد علائم بیماری، تشخیص، آموزش و کمک به خانواده بیماران ضروری است.
مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت مرکز آموزش و توانبخشی اتیسم شهرکرد به عنوان چهارمین مرکز با این عنوان در کشور، گفت: این مرکز به عنوان تنها مرکز فعال در استان، با کادری تخصصی خدمات کار درمانی ذهنی و روانی، گفتار درمانی تخصصی و رواندرمانی را برای مبتلایان به این بیماری پیگیری می‌کند.
عسگری افزود: برنامه‌های درمانی این گروه شامل کاردرمانی، گفتار درمانی، مهارت‌های شناختی، مهارت‌های حرکتی، مهارت‌های خودیاری، مهارت‌های حرفه آموزی و آموزش‌های پیش از دبستان می‌باشد.
دوم آوریل (سیزدهم فروردین) به منظور افزایش آگاهی عمومی، کمک به افراد مبتلا به اتیسم و ایجاد انگیزه و استفاده از نهایت توان و قابلیت این افراد، روز جهانی اتیسم نامگذاری شده است.
کد خبر 34020

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک