در رسانه| افتتاح ۳۴ مرکز «مثبت زندگی» در چهارمحال و بختیاری

همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس با حضور ریاست جمهوری دو هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور افتتاح شد که از این تعداد ۳۴ مرکز در استان چهارمحال و بختیاری فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، صبح امروز و همزمان با سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور ریاست جمهوری دو هزار و ۴۰۰ مرکز مثبت زندگی در کشور افتتاح شد که از این تعداد ۳۴ مرکز در استان چهارمحال و بختیاری است.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال و بختیاری در این جلسه گفت: سازمان بهزیستی به عنوان یکی از نهادهای اصلی و تاثیرگذار در حوزه رفاه اجتماعی کشور و متولی ارتقای سلامت اجتماعی منشأ خدمات ارزشمند تخصصی و حمایتی به گروه‌های مختلف جامعه است.

نرگس عسگری ادامه داد: به استناد بند ۴ ماده ۲۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و در راستای تحقق شاخص‌های سلامت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی، دستورالعمل نحوه تأسیس و اداره مراکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی)  بعد از بیست سال در دولت تدبیر و امید تدوین شد.

وی افزود: مرکز خدمات بهزیستی (مثبت زندگی)؛ مرکزی غیردولتی است که پس از کسب پروانه فعالیت، مجموعه‌ای از خدمات سطح یک سازمان بهزیستی را در بستر فناوری اطلاعات در راستای بهتر زیستن آحاد جامعه ارائه می‌کند.

وی اضافه کرد: افزایش آگاهی عموم افراد جامعه از وظایف، فعالیت‌ها و خدمات سازمان بهزیستی، تسهیل دسترسی گروه‌های هدف به خدمات سازمان، گسترش و فراگیری خدمات سازمان، توزیع عادلانه خدمات سازمان، ایجاد شفافیت در فرآیند ارائه خدمات، تقویت رویکرد خانواده‌محور و اجتماع محور از جمله اهداف ایجاد مراکز مثبت زندگی است.

مدیرکل بهزیستی استان، ثبت درخواست فرزندخواندگی و تشکیل پرونده اولیه و پاسخگویی به مراجعین، تحلیل، تشخیص تعیین اولویت‌های نیاز مددجو و ارائه پیشنهاد برنامه کمکی، ارجاع درخواست‌های جامعه هدف اعم از مالی (مستمر / غیر مستمر) و معرفی‌نامه، پیگیری امور مددکاری خانوارها را از جمله خدماتی برشمرد که این مراکز به مددجویان و مراجعین ارائه می‌دهد.

وی عنوان کرد: شناسایی داوطلبین، خیرین و معتمدین محلی و حمایت‌طلبی،  غربالگری سطح یک پیشگیری از معلولیت‌ها شامل: غربالگری بینایی، شنوایی، اختلالات ژنتیک، اتیسم و ... از دیگر خدمات مراکز مثبت زندگی است.

کد خبر 33118

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک