۳۹ مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی افتتاح شد

همزمان با آیین افتتاح ۲۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) در سراسر کشور، ۳۹ مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان بهزیستی کشور و وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی بصورت ویدیو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی، صبح امروز همزمان با آیین افتتاح ۲۴۰۰ مرکز خدمات بهزیستی (+زندگی) در سراسر کشور، ۳۹ مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی با حضور رئیس جمهور، رئیس سازمان بهزیستی کشور و وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی بصورت ویدیو کنفرانس افتتاح و رسما آغاز به فعالیت کردند.

مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی در این مراسم بااشاره به افتتاح  ۳۹ مرکز مثبت زندگی در خراسان شمالی بیان کرد: تسهیل در دسترسی خدمات، نزدیکی مراکز به زیست بوم ها، توجه به روستاها و تغییررویکرد در ارایه خدمت از منفعل به فعال و در واقع تقویت محله محوری از اهداف اصلی این مراکز بشمار می آید.

وی افزود: این مراکز به نوعی بهزیستی کوچک هستند که با همکاری بخش غیر دولتی در سراسر استان به بهره برداری رسیدند و بالغ بر 200 نفر تحصیلگر در رشته های علوم اجتماعی و مددکاری اجتماعی در این مراکز مشغول بکار شدند.

این مسوول تصریح کرد: این مراکز  22 فعالیت سطح یک خدمات بهزیستی را در بستر دولت الکترونیک انجام می دهند و الکترونیکی بودن خدمات از مهمترین ویژگی های این مرکز بشمار می آید.

قربانی خاطرنشان کرد: کاهش 350 هزار تردد غیرضروری برون شهری و درون شهری در طول یکسال از مزایای دیگر مراکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی است.

وی افزود: خانه محور بودن، شفاف سازی، کوتاه شدن بروکراسی های اداری، تسریع روند و همچنین نظارت از بالا و پایین از طریق سطوح بالای مدیریت از دیگر ویژگی های این مراکز است.

مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی، محله محور بودن این مراکز را از بهترین ویژگی های این مراکز دانست و گفت: این مهم یکی از بهترین ویژگی های این مراکز بشمار می آید چرا که جامعه هدف مورد نظر در صورت نیاز به نزدیک ترین محل مراجعه می کنند. 

قربانی سهمیه خراسان شمالی در خصوص فعالیت مراکز مثبت زندگی ۴۱ سهم بوده که در حال حاضر ۳۹ مرکز موفق به کسب پروانه فعالیت شدند که فردا در آیین افتتاح کشوری رسما فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی بابیان اینکه  ۱۸ هزار و ۶۴۴ پرونده  از خدمات این ۳۹ مرکز بهره مند می شوند، تصریح کرد: در مراکز مثبت زندگی هر شش ماه یکبار پرونده خانوار مورد بررسی و بازدید مددکار قرار می گیرد تا افراد تحت پوشش بتوانند از بهترین خدمات این مراکز بهره مند شوند.

کد خبر 32985

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک