شاهرود | یکی از فرزندان خانواده های تحت حمایت می توانند از معافیت سربازی بهره مند شوند

جهانسیر گفت : ۱۳مددجوی بهزیستی شهرستان شاهرود از خدمت سربازی معاف شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان مسعود جهانسیر معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود خبر از معافیت ۱۳ توانخواه تحت حمایت بهزیستی شهرستان داد .

معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان شاهرود گفت: طرح معافیت فرزندان خانوارهای تحت حمایت از سال ۱۳۹۰ آغاز شده و یکی از پسران این خانواده ها می توانند از ماده ۶ بهزیستی استفاده کرده و مشمول معافیت خدمت سربازی شوند.

وی ادامه داد: معافیت ماده ۶ بهزیستی با توافق بین سازمان بهزیستی و ستاد کل نیروهای مسلح به منظور کمک به حفظ کیان خانواده و فراهم نمودن زمینه های استقلال اقتصادی، اجتماعی و بازتوانی جامعه هدف صورت گرفته است.

جهانسیر افزود: در سال جاری ۱۳ نفر از فرزندان مددجویان تحت حمایت بهزیستی شاهرود با هدف کمک به وضعیت معیشتی خانوارهای نیازمند از خدمت سربازی معاف شدند.

وی نداشتن غیبت سربازی را یکی از شرایط اصلی در بهره مندی از معافیت ماده ۶ دانسته و گفت:این نوع معافیت شامل افرادی می شود که یکی از والدین دارای شرایط ویژه و تحت حمایت بهزیستی باشد، حداقل دو نفر از اعضای خانواده(خواهر و برادر) به واسطه معلولیت تحت پوشش بهزیستی باشند، همسر فرد معلول به واسطه معلولیت تحت حمایت بهزیستی باشد، فرزند مشمول به دلیل شرایط ویژه مددجوی بهزیستی باشد.

جهانسیر تصریح کرد:افراد مشمول می توانند درخواست کتبی و مدارک خود را جهت طرح موضوع در کمیته های تخصصی به بهزیستی شهرستان محل سکونت خود ارائه نمایند.

کد خبر 32271

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک