واگذاری بیش از ۱۴ هزار پرونده به مراکز مثبت زندگی بهزیستی  زنجان

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از واگذاری بیش از ۱۴ هزار و ۶۰۰ پرونده مستمری بگیر تحت پوشش بهزیستی به ۴۰ مرکز مثبت زندگی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان زنجان  محمدی با اشاره به آماده سازی ۴۰ مرکز مثبت زندگی جهت فعالیت و ارائه خدمات به مددجویان تحت پوشش افزود نزدیک به ۳۴ هزار مددجو  در بعد خانوار ، از خدمات  این مراکز بهره مند خواهند شد .
وی با اشاره به واگذاری حداکثر ۴۵۰ پرونده به هرمرکز، عنوان کرد : تعیین محل تاسیس مراکز براساس  توزیع جغرافیایی و جمعیتی مددجویان‌مستمری بگیر بهزیستی است که بر حسب محل سکونت مددجویان در نقشه جغرافیایی هر ۴۵۰ خانوار تحت پوشش یک‌ مرکز قرار می گیرد  که این مراکز بر محور مددکاران اجتماعی و بر پایه دولت الکترونیک خواهند بود .
این مقام مسئول عنوان کرد : بیشترین مراکز مثبت زندگی در شهر زنجان به تعداد ۱۹ مرکز و واگذاری بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ پرونده مستمری بگیر است  و تاکنون بیش از ۲ هزار بازدید از منزل مددجویان توسط  مددکاران مراکز مثبت زندگی انجام گرفته است .
وی تردد آسان و سهولت دسترسی را از مهمترین مزایای این مراکز برشمرد و گفت : طراحی و اجرای الگوی ارائه متمرکز خدمات سازمان بهزیستی بر بستر IT که تسهیل دسترسی گروههای هدف و عموم مردم به خدمات سازمان، کاهش ترددهای غیرضروری و در نهایت توزیع عادلانه خدمات و افزایش رضایتمندی را موجب شود با تاسیس این مراکز در دستور کار قرار دارد .

محمدی تصریح کرد :  با راه اندازی هر مرکز حداقل ۵ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد می‌شود و جوانان تحصیلکرده در رشته‌های مددکاری اجتماعی و رشته‌های مرتبط درج شده در دستورالعمل  توانستند  از این فرصت بهره بگیرند
وی خاطر نشان کرد : مراکز مثبت زندگی، شناسنامه اجتماعی خدمات بهزیستی بر اساس نگاه خانواده‌محوری است و در حوزه افراد دارای معلولیت که تا کنون بر فرد معلول تمرکز داشت، نیازمندی‌های کل خانواده لحاظ می‌شود و از همین رو ایجاد این مراکز  بیشترین بازدهی را برای حوزه توانبخشی به همراه خواهد داشت.
مدیر کل بهزیستی در خصوص جلب مشارکت‌ها ی مردمی توسط این مراکز یادآور شد : این مراکز می‌توانند با توجه به دستورالعمل‌های ابلاغی جلب مشارکت  خیران  را داشته باشند و در راستای دستورالعمل‌ها این مبالغ را برای مددجویان همان مرکز هزینه کنند.

کد خبر 31966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک