ملارد| طرح و بررسی بیش از نهصد در خواست کمیسیون پزشکی شهرستان

در سال گذشته بیش از ۹۰۰ درخواست در جلسات کمیسیون پزشکی شهرستان مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، طی هماهنگی های صورت گرفته توسط حوزه توانبخشی و کارشناس کمیسیون در سال ۹۹ حدود ۳۷ جلسه کمیسیون پزشکی با در نظر گرفتن پروتکل های بهداشتی و حضور حداقل افراد در هر جلسه در شهرستان ملارد برگزار شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ملارد ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری جلسات کمیسیون پزشکی جهت تشکیل پرونده و ارائه خدمت سریع به جامعه هدف گفت : در سال جاری ۳۷ جلسه کمیسیون پزشکی با بررسی بیش از ۹۰۰  درخواست صورت پذیرفته که این آمار شامل بررسی مجدد پرونده های قدیمی و نیز تقاضاهای جدید می باشد.  

داود خادم در ادامه با بیان دقت نظر کارشناسان و اعضای کمیسیون در بررسی شرایط جسمی فرد دارای معلولیت گفت: طی این جلسات پرونده معلولین جهت تایید و تعیین شدت معلولیت توسط متخصصان بررسی تا مراحل تشکیل پرونده و اولویت دریافت خدمات سازمان انجام شود.

خادم در پایان ضمن تاکید بر انجام رسانی خدمات به افراد دارای معلولیت در هر حوزه ای با قید فوریت گفت: در ‪I.C.F‬ برخلاف طبقه بندی های قدیمی معلولیت، میزان عملکرد و کارآیی فرد مورد ارزیابی قرار میگیردکه بر نقاط قوت فرد تاکید دارد و با توجه به شرایط موجود تشخیص و مورد حمایت قرار دادن این افراد از وظایف مهم میباشد. ‬

گفتنی است، طبقه بندی بین المللی عملکرد (‪I.C.F‬) توسط سازمان جهانی بهداشت به کشورها ابلاغ شده و در کشور ایران توسط دفتر توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور ترجمه و بومی سازی گردیده است و جلسات کمیسیون شهرستان ملارد نیز طبق همین دستور العمل بصورت دقیق انجام می شود.

کد خبر 31659

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک