بیش از شش هزار معلول ذهنی تحت حمایت بهزیستی استان بوشهر هستند

در آستانه یوم الله ۲۲ بهمن مرکز جامع مراقبتی و توانبخشی معلولین ذهنی نیلوفران آبی با حضور دکتر محمد تقی ایرانی معاون سیاسی امنیتی استانداری، عباس جمشیدی فرماندار، دکتر حاجیونی مدیر کل بهزیستی استان، مسعود شیر افکن معاون طرح و برنامه ریزی فرمانداری شهرستان بوشهر،آرزو منوچهری رئیس بهزیستی شهرستان بوشهر و دیگر مسئولین .... با رعایت پروتکلهای بهداشتی افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان، علیرضا حاجیونی در آیین افتتاح مرکز توانبخشی، مراقبتی نیلوفران آبی، اظهارداشت: بهزیستی تلاش می‌کند با انجام فعالیت‌های مختلف زندگی بهتری را برای مددجویان خود فراهم کند.
 وی با بیان اینکه گروه های مختلفی تحت پوشش بهزیستی هستن افزود: از جمله این گروه ها می‌توان به معلولین جسمی، حرکتی، حسی، روانی و ذهنی اشاره کرد.
حاجیونی با اشاره به اینکه ۶ هزارو ۴۰۰ ناتوان ذهنی تحت پوشش بهزیستی استان هستند، تصریح کرد:تعدادی از این معلولین در ۳۵مرکز توانبخشی و اقامتی نگهداری می شوند که از این تعدادمراکز ۱۷ مرکز آن به کم توانان ذهنی اختصاص یافته است که این مراکز فقط اقامتی نبوده و خدمات توانبخشی نیز ارائه می‌کنند.
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر خاطر نشان کرد: بالغ بر شش هزار و ۴۰۰معلول ذهنی تحت پوشش بهزیستی استان بوشهر هستند


محمد تقی ایرانی نیز در این آیین با بیان اینکه مردم کشورما به نوعدوستی در دنیا مشهور هستند، اظهار داشت:در میان مشکلات متعدد اقتصادی که تحریم و بیماری کرونابه وجود آورده جامعه ما به افراد دغدغه مندی که اخلاق و انسانیت را در جامعه ترویج می‌دهند نیاز دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در گذشته به این مراکز نیاز نبود، افزود: در حال حاضر با رشد جمعیت نیاز جامعه به این چنین مراکز افزایش پیدا کرده است.

وی با عنوان اینکه در انجام اینچنین کارها ما در کنار بخش خصوصی، سمن ها و انسان های دغدغه مند هستیم، بیان کرد: ساختمانی که امروز به بهره برداری رسید قیمت دارد اما خدماتی که در این مرکز برای افراد کم توان ذهنی انجام می شود قیمت دنیوی ندارد.
شایان ذکر است در ابتدای این آیین گزارشی از روند شروع به کار و احداث ساخت این مرکز ارائه شد.

کد خبر 31185

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک